876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
A kismadarak még nem állnak biztosan a lábukon. Fiatal korban még "orrnehezek", ilyenkor bizonytalanok, esetlenek. Ha a madár fog a lábával, akkor nincs baj. Fontos, hogy elegendő kalciumhoz és mészhez jussanak. A D-vitamin (multivitamin-készítményben megtalálható) adagolása elengedhetetlen, mivel segíti a kalcium szervezetbe való beépülését. A szülőknek felkínált táplálék megfelelő minőségű, mennyiségű legyen (csírázott magvak, állati fehérjék, sajt, túró, főtt tojás, zöldeleség, szépia, stb.).
Az internet szépsége, hogy egy kereső (pl. Google) segítségével pillanatok alatt minden megtalálható teljes részletességgel. Ezenkívül a mixomatózis elleni oltást mindenképp be kell neki adatni. Ezt a betegséget szúnyogok terjesztik. Külső élősködők ellen szükség esetén szoktuk kezelni (pl. ha sok kullancs vagy bolha van benne) és van belső paraziták elleni csepp is, amit érdemes alkalmazni (állatpatika!).
És még él szegény??? Szerintem beteg. Időszerű lenne elvinni állatorvoshoz!
A sziámik eleve soványak. Nem tudom, ő mennyire az. Ezenkívül sok az eleve "nem evős", válogatós cica. Az is lehet, hogy az előző gazdája kicsit elkényeztette. Étvágyjavítónak a különböző multivitaminok és az immunerősítők is hasznosak lehetnek (Minera, Immunivet, Vetri DMG cseppek, stb.). Ezenkívül féreghajtás kellene és jó lenne egy állatorvosi vizit, hátha észrevesz az orvos valami gyanúsat.
Az ékszerteknőssel mindenképpen szakemberhez (állatorvoshoz) kell fordulni, mert minél hamarabbi ellátást igényel, hiszen már véres váladékot öklendezik. Az intenzív kezelés leginkább rendelői körülmények között valósítható meg. A SZIE Állatorvos-tudományi Kara Belgyógyászati Tanszék és Klinikája munkatársának, Dr. Beregi Attila egyetemi adjunktusnak a megkeresését javaslom.