876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Óvom attól, hogy alapos állatorvosi kivizsgálás nélkül kezdjen a szőrtüszőgyulladás kezeléséhez. Az azonban biztos, hogy kedvence immunműködésének támogatására is szükség lesz. Ehhez pl. a Minera cseppeket, vagy a gyógynövényboltokban kapható Echinacea (kasvirág) kivonatot javasolhatom. Azonban mindkettő esetében óvakodjon a túladagolástól! Az Echinacea tinktúrából pl. testtömegkilogrammonként 2 cseppet javaslok, ételben vagy az ívóvízben beadva; 8 nap adagolás után minden esetben 8 nap szünetet tartva. Az Echinacea tinktúrát külső kezelésként is alkalmazhatja, alaposan áttörölve vele az érintett területeket.
Nyugodtan fürdesse meg a kiscicáit. A fürdetéshez a Gaby babashampont javaslom. A fürdetés után a shampont langyos vízzel alaposan öblítse ki a cicák szőréből, majd egy törülközővel gyengéden átdörzsölve törölje őket szárazra.
A pollenek teljes kiküszöbölésére sajnos nincs lehetőség. Sem magunkat, sem az állatainkat nem tarthatjuk búra alatt és ez nem is kívánatos. Allergiavizsgálatot például a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karán (1078 Budapest, István u. 2. Tel.: 478-4100) végeztethet. Javaslatom, hogy kutyájával keressen fel egy homeopata állatorvost. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál.
Ahogy leveléből kiveszem, az új cicának is lehetősége lesz kijárni. Remélhetőleg ez esetben benn nem fog jelölgetni. A szőrzete ápolására fokozottan ügyeljen. Azt, hogy régi cicája az új kiscicát hogy fogadja majd, nehéz megjósolni. A szív útjai, mint az embereknél, a cicák esetében is kifürkészhetetlenek. Van akit szeretünk és van akit nem. Mindenesetre a régi cicával előbb az új jövevény szagát ismertesse meg.
A nyulak ivarzása esetén semmilyen tennivaló nincs, és különleges illattal sem jár ez az időszak. (Ellentétben a kan nyulakkal!)