876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
A metszőfogaknak minden esetben érintkezniük kell egymással. Ha vágnak belőle, akkor a fogak nem érnek össze, és az állat nem tudni enni vele. Bár ez a fogkopás rendellenes, de ha nem nő túl egyik fog sem, és tud vele rendesen enni, akkor nem szabad hozzányúlni.
A vemhesség alatt nagyon fontos az állati eredetű takarmány adása és a vitaminok. Ennek hiányában sokszor nem képes megelleni a kölyköket az anya, és elpusztul a szülés közben.
Először is a méreganyagot tartalmazó növényeket (pl. gyöngyvirág, egyes szobai növények, stb.) nem szabad etetni. Ezenkívül keveset érdemes adni a salátából, mert permettel lehet szennyezett, ami méreg a malackának. Szintén keveset adjon a K betűs zöldségekből (pl. karalábé, káposzta), mert ezek puffasztanak. Ha valami újat szeretnének adni neki, először csak kevesebbet, mert akár egyéni érzékenysége is lehet.
Az oroszlánfejű törpenyúl külleme nagyon eltér a házinyusziétól. Sokkal kisebb (már kölyökként is), szőrzete is más jellegű (nyaktájékon egy sávban az oroszlánfejűnek hosszú a szőre). Az első tünetek már jól láthatóak 4 hetesen, és a különbség egyre markánsabbá válik.
Sok egymást követő ellés után feltétlenül szükséges a táp kálciummal történő kiegészítése, hiszen a szoptatás sok kálciumot kivett a szervezetéből. Érdemes ilyenkor májvédő gyógyszert (Gluttamax) az ételébe keverni, hiszen a fogyás oka lehet a máj elzsírosodása, amit a sűrű szoptatási periódus váltott ki. Ha ezek után az állapota nem javul, vérvizsgálat indokolt a diagnózis pontosítása érdekében.