876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
A karmok leválása leginkább akkor fordul(hat) elő, amikor valami ok miatt a körömágy gyulladásba kerül, és átmenetileg zavart szenved a vérellátása. Utána elkezd alatta új szaru képződni, és amikor az elkészült, leesik a külső "hüvely". Ha csak egyetlen ujjon fordul elő, nincs igazán jelentősége. Ha többön látták, azért jobb ha megmutatják állatorvosnak.
A kutya valamikor valamilyen hangtól megijedt, vagy kellemetlen hatás érte, - esetleg kölyök korában nem lett megfelelően szocializálva bizonyos hanghatásokra. Egyébként lehet a félelmi tüneten változtatni, de ez több idő és energia befektetést jelent mintha inkább beengedné a lakásba!
Ha valóba "nem fáj neki annyira" és még olyan is mintha a hasa fájna, akkor nagy valószínűséggel nem az autóbalesettel összefüggéssel étvágytalan. Sajnos hogy pontosan mitől, azt innen a távolból nem tudom megmondani, amennyiben nem javul a dolog, javaslom keresse fel állatorvosát.
A tengerimalacokat meg lehet fürdetni, a kérdés inkább az, hogy szükséges-e. Fürdetés általában valamilyen bőrfertőzés esetén illetve hasmenéskor javasolt. Ha feltétlenül füröszteni szeretné a kisállatot, ügyeljen rá, hogy a malacka mindvégig melegben legyen, különben könnyen megfázhat! A fürdetésről bővebben az alábbi linkre kattintva olvashat. Samponok közül a humán patikában beszerezhető Nizoral-t tudom ajánlani, ez nem csak kezeli a gombás fertőzést, meg is előzi. Ha nincs szó fertőzésről, választhat bármilyen, állatkereskedésekben kapható antiallergén cicasampont.
Általában elmondható a halaknál, hogy a sérült úszók visszanőhetnek, képesek a gyógyulásra, a tövig sebesült úszók azonban sosem nőnek vissza olyan szépre, mint eredetileg voltak. A szakadozott/enyhén megcsipkedett farokúszó jó körülmények között viszont tökéletesen visszanőhet. Az úszó tépettségének jellegéből vagy a hal múltjából kell következtetni azonban arra is, hogy betegséggel vagy mechanikai sérüléssel állunk szemben. Ha úszórothadásról van szó, szükség van gyógyszeres kezelésre.