876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
El kell őket térben az édesanyjuktól különíteni, ennyi idősen már érettek az önálló táplákozásra.
Vannak macskák, amelyek nehezen viselik el, hogy megszokott környezetüket egy másik fajtárssal kell megosztaniuk, különösen 15 éves korban, - a 2 nap egyébként nagyon rövid idő az összeszokásra. Az etető/itató edények egymástól való eltávolítása, az etetés időbeli elkülönítése, két külön alom, a játékok időleges elzárása, a régebb óta ott élő macska pihenőhelyétől az új jövevény mindenkori távol tartása általában segíteni szokott az átmeneti időszakban. További lehetőség lehet a fiatal macska ivartalanítása és egy Bach-virág terápia.
Haladéktalanul fordulj állatorvoshoz a cicával, ez nem az a fajta betegség, amit orvos nélkül kell kezelgetni!
A probléma oka lehet szervi eredetű (pl. petevezeték gyulladás), de akár hímek is lehetnek a madarak. Utóbbi legegyszerűbb felismerésére alkalmas, a már korábbi válaszokban említett szárnyfonáki tollpettyek megléte, illetve hiánya.
A szájszagot valószínűleg fogkő vagy ínygyulladás okozza. A már meglévő fogkövet csak állatorvos tudja eltávolítani, általában bódításban végzik a beavatkozást. Az ínygyulladás is olyan betegség, amellyel okvetlenül fel kell keresni az állatorvost. A fogkő eltávolítása után különböző termékeket lehet kapni a megelőzés céljából, a webáruházak kínálatában keress rá a fogkő szóra. Továbbá javasoljuk az alábbi cikkeink elolvasását.