876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
A neonhalak és a dániók egyaránt csapathalak, tehát az egyedül tartás megszüntetése jó ötlet lehetett volna, de ezen halakból legalább 6 példányt érdemes tartani az akváriumban (a pink dánióból én egyet sem tartanék egyébként, inkább a természetes színekkel rendelkező zebradániót - amelyből kialakították). A szárított szúnyoglárva állandó etetése nagyon egyoldalú tápláláshoz vezet, javaslom, hogy szerezzen be különböző száraz és fagyasztott eleségeket, illetve lehetőség szerint élőt is adjon halainak időnként! Az aranysárga folt nem tipikus fertőzési jel, ezért nem lehet biztosan kijelenteni, hogy összefüggésben van-e az elhullással vagy nincs. Azt tudom tanácsolni, hogy mindenképpen javítson a halak táplálásán (ezzel ellenállóbbá téve őket), figyeljen oda a megfelelő vízminőségre és egyéb tartási körülményekre, figyelje a halak viselkedését és amennyiben néhány héten belül nem lesz betegség-gyanús eset, gondolja újra a társítást (azért nem előbb, mert egy esetleges betegség esetén kár lenne további halak pusztulását okozni)!
A nyuszik már csak ilyenek, rágcsálnak. A nyuszinak nem szalmát, hanem szénát kell adni és azt meg is eszi, az fontos, hogy mindig kapjon és mindig legyen előtte.
A házilagos "barkácsolás" helyett mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni, mielőtt késő lesz...
Nem tudom mi történhetett. Feltétlenül meg kell mutatni állatorvosnak.
Kedves Kérdező! Sok ok miatt köhöghet kecskéje, fontos lenne, hogy van-e láza, milyen a mellkas feletti hallgatózási lelete, esetleges parazitás fertőzöttség is lehet a köhögés okozója stb. Egyszóval állatorvoshoz kellene vinni a kecskét.