876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Léteznek Spot On cseppek, készítmények, amiket használhat. Ha nem tudja felcseppenteni, akkor be kell bódítani a parazitairtásra. Dr Fekete Richard
Ha a hátán fekszik a madár, az súlyosabb stádiumú betegséget feltételez, mint egy lábtörés következménye. A törött lábú madár felhúzza, vagy lógatja a lábát, a szerint, hogy hol van a törés helye. Lábszártörés esetén akár gyufaszállal és ragtapasszal is sínbe teheti a lábat. Egyéb esetben vagy állatorvoshoz forduljon, vagy vigye a sérült madarat a legközelebbi állatkertbe, madártani egyesülethez.
Sajnos a leírt baleset tipikus példája annak, hogy a kereskedésekben kapható mű akvárium-díszítőelemek nem csak természetellenes hatásúak (néhány igen jól sikerült agyag fatörzs kivételével), hanem még balesetveszélyesek is. Jó vízminőség, táplálás és megfelelő egyéb tartási körülmények mellett az úszók visszanőhetnek (bár nem lesznek olyan szépek, mint eredetileg voltak) és a hal meggyógyulhat.
A vemhességet kb. 28.- 30. napjától ultrahangvizsgálattal lehet megállapítani.Figyelembe kell venni, hogy akár a nyaralás utolsó napján is vemhesülhetett, így tanácsos több vizsgálatot végeztetni.
Ezt megint csak állatorvos tudja eldönteni, aki személyesen megvizsgálja. Az esti hangok lehetnek társkeresési próbálkozások is.