876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Vigye el állatorvoshoz, mert több oka is lehet a tüneteknek, ám a pontos diagnózist és a kezelési tervet csak egy "személyes találkozás" után lehet felállítani!
Ideális esetben 3 hét.
Kérje szakember segítségét! Nagyon sok jó kutyaiskola, kiképző van, nézzen szét a Háziállat Szaknévsorban, és ne adja fel!
Az ivartalanítás után akár több hét is eltelhet, mire a nemi hormonok kiürülnek a szervezetből. Ezalatt a párzásra utaló magatartás megmaradhat. A viselkedés megszokása miatt, kisebb mértékben bár, de később is végezhet párzó mozdulatokat (Ez néha nőstény állatoknál is megfigyelhető). Ez általában csak viselkedési "probléma", ritkán azonban hormonális megbetegedés állhat a háttérben. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Biztos választ csak egy ultrahangos vizsgálat eredményének kiértékelése után adhat az állatorvos is. Nem, az átörökített genetikai kódot még egy fajtiszta kutya sem tudja felülírni. Ha a más fajtájú kutyától esett teherbe, keverék kölykök születnek majd.