876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
A szuka hasának mérete növekedik, az emlők megduzzadnak (kb 5. héttől) vemhesen. 59-63 nap a vemhesség. 6 hetes korukig szopnak a kicsik, elválasztásuk is ezután javasolható. Nagyjából 3 hetes korban kezdenek el járni a kölykök.
Egy ilyen súlyos döntést meg kell alapozni. A légzési nehézség lehet keringési eredetű (szív), és ez elég jól kezelhető, vagy rosszabb esetben az emlődaganat tüdőbeli áttéte miatti tüdőszövet károsodás miatt. A mozgás probléma lehet gerinc-, csípő- vagy más ízületi eredetű, ami megint csak kezelhető. Az említett panaszokra csak néhány okot említettem, és ezeket ki kellene vizsgálni! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
A kutyusával kapcsolatban leírt tünetek oka nagyon sok lehet, egyéb információk hiányában csak annyit tudok mondani, hogy az ilyen kórkép hátterében lehetnek belgyógyászati, vagy központi idegrendszeri kórok. Először a belgyógyászati hátteret kellene kizárni, vérvétel, mellkas röntgen, szív-ultrahang vizsgálattal. Ha egyéb tünetek is társulnak a jelenséghez akkor könnyebb a diagnosztikai munka, ezek hiányában nem tudok érdemben segíteni. A spontán jelentkező zihálás, fuldoklás, köhögés nagyon komoly tünetcsoport, akkor is, ha ritkán jelentkezik. Dr Kiss Gabriella
A kutyáknak bűzmirigyük van.
Remélem, azóta helyrejött a kutyus.