876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Sajnos azt kell mondanom, hogy egy 11 éves kutya már ne szüljön! Számos komplikáció esélye megnő, ami esetleg a kutya életébe is kerülhet.
A hasmenést gyomor-bélgyulladás, esetleg parazitás fertőzöttség okozhatja. Nézze meg a táp szavatossági idejének lejártát, és mielőbb vigye nyulát állatorvoshoz.
Nem tudom, hogy pontosan milyen kezelést kap a kutya, mert jóllehet, a homeopátiás gyógyszerek a hagyományos kezelésnek nem tesznek "keresztbe", de egy hosszabb ideig tartó kortizonkezelés után legalább két hetet várni kell, amíg a homeopátiás gyógyszerek hatékonyan alkalmazhatók. A homeopata állatorvos számára is nélkülözhetetlen a beteg vizsgálata, amely után felvilágosítást ad arról is, hogy az adott beteg homeopátiásan kezelhető-e vagy inkább a hagyományos utat célszerű választani. A beteg alapos vizsgálata után a körülmények ismeretében állítja fel a kezelési tervet. A kapkodás, a gyógymódok összekeverése vagy koncepciótlan váltogatása csak súlyosbíthatja az esetet.
A kutyát azonnal állatorvoshoz kell vinni, mert csak így lehet megmenteni!!! Az evésre akkor lehetne rávenni, ha meggyógyulna. Ilyen idős korban nagyon sok betegség szóba jöhet, éppen ezért képtelenség így a távolból megmondani, hogy mi lehet a kutya betegsége. Ehhez mindenképpen el kell végezni a szükséges és indokolt vizsgálatokat.
A levelében leírt bőrelváltozást anyagcserezavar is okozhatja, amire az állatka fokozott inaktivitása is utal. Vajon tápláléka elegendő mennyiségben tartalmaz biotint (H-vitamint)? Az élesztő, a karfiol, a dió- és mogyorófélék a hörcsögök számára is megfelelő biotinforrást jelentenek.