876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
A lehetséges okokat kérdésében felsorolta már: Überreiter szindróma, szaruhártyagyulladás (krónikus), szárazszembetegség, úgyhogy feltétlen keressen fel egy másik állatorvost vagy szemész specialistát, aki tudna segíteni, de arról tudnia kell, hogy ezek közül az összes hosszú, akár életfogytig tartó kezelést, kontrollt igényel.
A görög teknősöket csak akkor szükséges feltétlenül teleltetni, ha kifejlett példányokról van szó, amelyeket tenyészteni szeretnénk. Az egészen fiatal példányokat nem javasolt teleltetni. A teleltetés mindig kockázattal jár, ezt mérlegelni kell. Ha valamilyen betegség lappang a teknősben, előfordulhat, hogy tavasszal nem ébred fel. Teleltetésre olyan helyek alkalmasak, ahol folyamatosan 5-8 fok közötti a hőmérséklet. Nem fagyhat, és nem mehet a hőmérséklet tartósan 10 fok fölé. Hideg pincék vagy vízóraaknák megfelelőek lehetnek.
Nagy valószínűséggel bolha mászkált a cicán.Ajánlatos lenne a szakemberhez fordulni,ő bizonyosan megállapítja a mászkáló "valami" mibenlétét és a szükséges kezelési módot is.
A játékos harapdálás a kutyák természetes viselkedési formája, aminek, - többek között, - az erőpróbálgatáson kívül a fogváltás is az oka. Ajánlom figyelmébe "Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA" című könyvét.
A macskanátha jellemzően csak macskákat fertőz.