876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni. Ha arra gondolt a kedves gazdi, hogy a bajuszszőr hiánya okozná ezt a tünetet, meg kell cáfoljam. Nem okoz semmilyen egyensúlyzavart a bajuszszőr részleges vagy teljes hiánya.
Az anyakecske vemhességi ideje 148-165 nap között ingadozik. Legjobb, ha 5 hónapot mondok. Ugyanis egyedenként (sőt egy bizonyos egyed különböző vemhességeinél is) egyes, kettesiker és hármasiker vemhességtől függően változik a vemhességi idő.
Az állatok ivartalanítása, így a kecske ivartalanítása is állatorvosi szaktudást igénylő, véres úton történő műtéti beavatkozás. Mint ilyet, csakis az végezhet, akinek szakképesítése mellett erre engedélye is van. Tehát IGAZA van, hogy ragaszkodik a műtét állatorvossal való végeztetéséhez. Az ivartalanítási műtétet általános- és/vagy helyi érzéstelenítés mellett kell elvégezni, ennek elmulasztása az állatvédelmi törvény paragrafusaival ütközik. A kecskebak esetében, különösen a felnőtt egyed esetében, mindennemű szaktudás és az állat műtéti előkészítése nélkül végzett herélés óriási kockázatot jelent az állatra nézve, beleértve a elhalálozást is. A kecskebak herélésének a költségeit nem tudom leírni, helyenkénti árkülönbségek miatt. A helyi állatorvost kérdezze ez ügyben, személyesen.
A macskák fürdetéshez szoktatása nehéz feladat, kiskorban ajánlatos elkezdeni. Lehet egy kicsit erélyesebb velük, viszont ha nem boldogul, akkor kénytelen lesz állatorvos - nyugtató - segítségét kérni.
Ez esetben azt javasolom Önnek, hogy ne is keresgélje az okát a bajnak. Keressen sürgősen egy állatorvost, akihez bizalommal fordulhat a kisállatka eme bajával. Ahogy olvastam, elég nagy lehet a gond. Gondoljon bele, bármelyikünk, ha csak megvágjuk az ujjunkat, hogy szenvedünk tőle. Sok sikert a gyógyításhoz!