881. Segítség, vegetáriánus lett a kedvencem!
Kiköpi a cicád a lazackockát? A kutyád még a látványát sem bírja a közepesen átsült steaknek? Lehet, hogy vegetáriánus lett...Vegának lenni divatos és állítólag egészséges is.
Kiköpi a cicád a lazackockát? A kutyád még a látványát sem bírja a közepesen átsült steaknek? Lehet, hogy vegetáriánus lett...Vegának lenni divatos és állítólag egészséges is.
A terrarisztikában egyre népszerűbb az ízeltlábúak, így a skorpiók tartása is. Más skorpió való egy kezdőnek, és más a haladóknak. Lássuk, mik a legfontosabb tudnivalók!
Ugat a kutya. Egy percre sem hagyja abba. Vagy lehet, hogy csak így tűnik? Reggel rákezd, amikor a gyerekek felkelnek és iskolába készülődnek, majd egyre hangosabban koncertezik, ahogy kilépünk az ajtón, hogy munkába siessünk.
A cápamárna neve ellenére egyáltalán nem agresszív természetű. Szeret turkálni, úszkálni, növényt dézsmálni és szúnyoglárvát vacsorázni.
A nyári lúd a Kárpát-medencében rendszeresen fészkelő madár. A természetvédők a faj fenntartásáért tiltják a vadászatát és védik a fészkelő helyeiket. Hazánkba kora tavasszal érkeznek.
A hányásnak nem csak mérgezés lehet az oka. Vizsgálat nélkül sajnos nem tudok segíteni. A diagnózis felállításához nélkülözhetetlen. Ha mérgezés, az intenzív ellátást igényel, általában infúzióval. Ha bélsárrekedése van, beöntésre lehet szükség. Ha szőrgombóc akadt el a gyomrában vagy beleiben, állatorvosi segítségre van szüksége. Feltétlen keressen a cica számára megfelelő állatorvost!
Ennyi kevés a diagnózis felállításához. Ha alapos fizikális vizsgálattal nem találtak elegendő tünetet, kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Labor, ultranang, röntgen, stb, attól függően, milyen betegségek jöhetnek szóba.az sem mindegy, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, ivartalanított-e, stb. Menjenek vele vissza állatorvosukhoz, vagy egy jól felszerelt rendelőbe, állatkórházba!
Sokféle probléma okozhatja ezt a viselkedésváltozást. A pszichés eredet bizonyításához először érdemes lenne egy alapos kivizsgálással kizárni a belgyógyászati és ortopédiai-neurológiai betegségeket (fájdalom). Ha ezek rendben vannak, akkor azt javasolnám forduljanak egy szakavatott kutyakiképzőhöz...
Amit leírt, az szerintem is nagy valószínűséggel nagyon enyhe epilepsziás "roham" volt, de valójában ezt még túlzás lenne rohamnak nevezni. Én is egyetértek azzal, hogy ezt még nem kell kezelni gyógyszerrel. Ha ez megmarad ezen a szinten, és évente pár alkalommal ezt előadja, nem lesz semmi baja. (Az én saját kutyámnak 10 éve van hasonló jellegű "rohama", kicsit mást csinál ugyan, de az is hasonlóan egy enyhe epilepsziás roham lehet. Nem súlyosbodott, nem lett gyakoribb a szokásosnál, így nem kezelem én sem semmivel.)
Nem lesz egyszerű belekeverni a táplálékukba, mert többnyire kiválogatják, vagy nem eszik meg. Az állatorvost nem tudják kihagyni, mert az antibiotikumot vagy a receptet tőle kaphatják meg. A cicákat nem kell vinniük, mert írták, hogy "vadak"...