891. Mangalica: szalámi vagy kedvenc?
Törékeny, fitos orrú, göndör szőke vagy vörös, sőt fiatalon még karcsú is: csupán a hosszú combok hiányoznak a mi zsírsertésünkről, a mangalicáról. Reinkarnációja a téliszalámi.
Törékeny, fitos orrú, göndör szőke vagy vörös, sőt fiatalon még karcsú is: csupán a hosszú combok hiányoznak a mi zsírsertésünkről, a mangalicáról. Reinkarnációja a téliszalámi.
A kígyók között talán a legkönnyebben tartható fajok között is az élen áll a gabona-sikló. Egyre népszerűbbek a különféle színváltozatok: az albínók, illetve az anerithrisztikus vagy amelanisztikus példányok, melyeknek bőréből hiányzik a vörös vagy a fekete színanyag.
Sikeresen leiratkoztál a Háziállat Magazin hírleveléről.
Tényleg képes megjósolni az időjárást a levelibéka? Vagy ez is csak olyan tévhit, amit nagyapáink hagytak ránk? A Háziállat Magazin utánajárt a dolognak!
Piacra kéne dobni a cicáknak való hal ízű port, melyet az ivóvízbe szórhatunk, s így tennénk élvezetesebbé cicánk innivalóját. Hősünk hátul állt a sorban, amikor a vadászösztönt osztották...
Állatos boltokban kapható kutyafogkefe, sőt még fogkrém is. Jó lehet az ujjra tekert géz is, így is eltávolítható a lepedék. Kaphatók ezen kívül direkt fogtisztításra való rágcsálók is, persze "változó" hatékonysággal működnek :). Egyes kutyatápokban (pl. Eukanuba) már fogkőképződést gátló anyagok is vannak.
Alaposan meg kellene vizsgáltatni a kutyus szemét (bár gondolom ez megtörtént), hogy mitől könnyezik (pl. rendellenes pillaszőrök, eldugult könnycsatorna, szaruhártya megbetegedése, stb.). Ha a szeme egészséges, akkor jön a bőrkaparékvétel (ha úgy ítéli meg az állatorvos, hogy indokolt) és ekkor szoktunk allergiára, ekcémára gondolni. Ha tényleg erről van szó, akkor sajnos érthető, hogy miért nem javul a szem körüli szőrhiány.
Legtöbben üveg terráriumban tartják a malacokat. Ez tökéletesen megfelel, ha elég nagy és kényelmesen be van rendezve (búvóhely, rágófa, stb.). Ha kiskorától utaznak együtt (kartondobozban pl.), akkor ezt is megszokja és még élvezni is fogja, hogy mindig a gazdájával lehet.
Az ilyen jellegű "szennyeződés" csak fürdetéssel távolítható el, ezért azt javaslom, bízza szakemberre a dolgot, aki megfürdeti és meg is szárítja, hogy ne fázzon meg a kutyus.
Az ékszerteknősök ragadozó állatok, a legmegfelelőbb táplálék számukra a kishalak és a csigák, ezekben a zsákmányállatokban megtalálható az összes létfenntartásukhoz szükséges tápanyag (vitaminok, aminosavak, makro- és mikroelemek, stb.) A szárított bolharák nagy mennyiségben kitint (nitrogéntartalmú poliszacharidot) tartalmaz, míg a teknősök számára létfontosságú vitaminok, aminosavak, kalcium szinte teljesen hiányzik ebből az eleségből. Lehet, hogy a teknőseid vitaminhiányban vagy kalciumhiányban szenvednek. Változtass a táplálékukon és vidd el őket állatorvosodhoz, ő a tekik vizsgálata után megállapítja az esetlegesen fennálló vitamin- és kalciumhiányt és megfelelő kezelésben részesíti őket.