891. Mangalica: szalámi vagy kedvenc?
Törékeny, fitos orrú, göndör szőke vagy vörös, sőt fiatalon még karcsú is: csupán a hosszú combok hiányoznak a mi zsírsertésünkről, a mangalicáról. Reinkarnációja a téliszalámi.
Törékeny, fitos orrú, göndör szőke vagy vörös, sőt fiatalon még karcsú is: csupán a hosszú combok hiányoznak a mi zsírsertésünkről, a mangalicáról. Reinkarnációja a téliszalámi.
A kígyók között talán a legkönnyebben tartható fajok között is az élen áll a gabona-sikló. Egyre népszerűbbek a különféle színváltozatok: az albínók, illetve az anerithrisztikus vagy amelanisztikus példányok, melyeknek bőréből hiányzik a vörös vagy a fekete színanyag.
Sikeresen leiratkoztál a Háziállat Magazin hírleveléről.
Tényleg képes megjósolni az időjárást a levelibéka? Vagy ez is csak olyan tévhit, amit nagyapáink hagytak ránk? A Háziállat Magazin utánajárt a dolognak!
Piacra kéne dobni a cicáknak való hal ízű port, melyet az ivóvízbe szórhatunk, s így tennénk élvezetesebbé cicánk innivalóját. Hősünk hátul állt a sorban, amikor a vadászösztönt osztották...
A szuka hasának mérete növekedik, az emlők megduzzadnak (kb 5. héttől) vemhesen. 59-63 nap a vemhesség. 6 hetes korukig szopnak a kicsik, elválasztásuk is ezután javasolható. Nagyjából 3 hetes korban kezdenek el járni a kölykök.
Egy ilyen súlyos döntést meg kell alapozni. A légzési nehézség lehet keringési eredetű (szív), és ez elég jól kezelhető, vagy rosszabb esetben az emlődaganat tüdőbeli áttéte miatti tüdőszövet károsodás miatt. A mozgás probléma lehet gerinc-, csípő- vagy más ízületi eredetű, ami megint csak kezelhető. Az említett panaszokra csak néhány okot említettem, és ezeket ki kellene vizsgálni! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
A kutyusával kapcsolatban leírt tünetek oka nagyon sok lehet, egyéb információk hiányában csak annyit tudok mondani, hogy az ilyen kórkép hátterében lehetnek belgyógyászati, vagy központi idegrendszeri kórok. Először a belgyógyászati hátteret kellene kizárni, vérvétel, mellkas röntgen, szív-ultrahang vizsgálattal. Ha egyéb tünetek is társulnak a jelenséghez akkor könnyebb a diagnosztikai munka, ezek hiányában nem tudok érdemben segíteni. A spontán jelentkező zihálás, fuldoklás, köhögés nagyon komoly tünetcsoport, akkor is, ha ritkán jelentkezik. Dr Kiss Gabriella
A kutyáknak bűzmirigyük van.
Remélem, azóta helyrejött a kutyus.