891. Mangalica: szalámi vagy kedvenc?
Törékeny, fitos orrú, göndör szőke vagy vörös, sőt fiatalon még karcsú is: csupán a hosszú combok hiányoznak a mi zsírsertésünkről, a mangalicáról. Reinkarnációja a téliszalámi.
Törékeny, fitos orrú, göndör szőke vagy vörös, sőt fiatalon még karcsú is: csupán a hosszú combok hiányoznak a mi zsírsertésünkről, a mangalicáról. Reinkarnációja a téliszalámi.
A kígyók között talán a legkönnyebben tartható fajok között is az élen áll a gabona-sikló. Egyre népszerűbbek a különféle színváltozatok: az albínók, illetve az anerithrisztikus vagy amelanisztikus példányok, melyeknek bőréből hiányzik a vörös vagy a fekete színanyag.
Sikeresen leiratkoztál a Háziállat Magazin hírleveléről.
Tényleg képes megjósolni az időjárást a levelibéka? Vagy ez is csak olyan tévhit, amit nagyapáink hagytak ránk? A Háziállat Magazin utánajárt a dolognak!
Piacra kéne dobni a cicáknak való hal ízű port, melyet az ivóvízbe szórhatunk, s így tennénk élvezetesebbé cicánk innivalóját. Hősünk hátul állt a sorban, amikor a vadászösztönt osztották...
Vizsgálat nélkül pontosat mondnai nem lehet, de valószínűleg a torkánál lehet a probléma. A bot rágása közben apró faszilánkok megsérthették a nyálkahártyát, ez okozhat ott kellemetlen érzést. Ha nem múlik el pár órán belül, mutassák meg mindenképpen állatorvosnak!
1./ Ivartalanítás 2./ Ivartalanítás + a túlzott domináns viselkedés elleni intézkedések és tréning, tartási körülmények változtatása. 3./ Elképzelhető, hogy az 1./ és 2./ pontok után valamennyit alábbhagy a farokcsóválás. Ellenkező esetben a sérülés indokoltá teszi a csonkítást. (Hogy ezt a problémát a tenyésztésért és a fajtasdandardért felelős szervezetek miért nem kezelik úgy, hogy néhány cm- el rövidebb farkúra tenyésztik ezt a fajtát és a standardleírást ennek megfelelően módosítják - az már egy másik mese, amiben sok-sok Forint lenne a főszereplő !) 4./ Attól egy kutyát még joggal lehet 'gyerekbarát' jelzővel illetni - ha bizonyos ingerküszöbb fölött valamilyen formában tiltakozik a gyerek okozta fájdalom ellen. A két fogalom nem esik egybe, nem szabad összekeverni ! kb. 5-6 éves korig (a kutya fajtájától, méretétől és karakterétől függetlenül !) nem szabad felügyelet nélkül hagyni a kutyát és a gyereket ! A felnőtteknek kell felügyelni, megelőzni, hogy ne forduljon elő olyan eset amikor a kutyának védekeznie kell a gyerek cselekvése ellen.
Kedves Tina! A cicusnak valószínűleg ínygyulladása van, jó lenne elvinni állatorvoshoz! Tisztelettel D.r Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Azonnal biztosan nem kell állatorvost hívni hozzá, de azért holnap mindenképpen jó lenne őt megmutatni orvosnak. Viszont sokkal jobb lenne, ha Önök vinnék el egy rendelőbe, mert ilyen panaszok esetén otthon nagyon korlátozottak a lehetőségek az alapos vizsgálathoz.
Nem biztos hogy egy apátol van mindegyik kölyök. Illetve a vemhesülés ideje sem biztos hogy azonos. Egyébként két hetes korig nyílik ki általában a kölykök szeme. Üdv