906. Mit és hogyan igyon a ló?
Amikor melegebbre fordul az idő, minden lovas ember első dolga, hogy még egy itatóvödröt helyezzen el lova bokszában. Ez jó szokás, de csak akkor, ha betartunk néhány fontos szabályt.
Amikor melegebbre fordul az idő, minden lovas ember első dolga, hogy még egy itatóvödröt helyezzen el lova bokszában. Ez jó szokás, de csak akkor, ha betartunk néhány fontos szabályt.
Íme, néhány kutyás érdekesség, amik között tuti, hogy van olyan, ami számodra is új! Gyorsan csekkold le a listát!
A Föld óceánjaiban lakó nagyméretű cetfajok helyzete egyáltalán nem nevezhető biztonságosnak, és további figyelmet igényel. Azonban a kisebb testű, de a figyelem középpontjából egyre inkább kívül kerülő cetfajok helyezte kritikus, hiszen őket ugyanúgy sújtja a mértéktelen halászat, a szennyezés és élőhelyük elvesztésének veszélye.
Minden kutya - fajtától függetlenül - ugyanazt a nyelvet beszéli. Te és a kutyád valószínűleg komoly fejtörés nélkül is jól megértitek egymást. De mi van akkor, ha kutyád viselkedése hirtelen megváltozik, ha új kutyád lesz, ha számodra ismeretlen kutyával találkozol? Segítünk megfejteni a kutyák testbeszédének jelzéseit!
A kutyák jobban szeretik Bach-ot, mint Britney Spearst - derült ki egy kutatásból, amelynek során azt vizsgálták, hogyan reagál a zenére több száz kimerült és stresszes mentőkutya. Cikkünkben ehhez hasonló, meglepő kutyás-macskás híreket olvashatsz.
Kedves gazdi, sajnos ezt így látatlanban képtelenség megmondani. Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Biztosat mondani csak ultrahangos vizsgálat után lehet, de addig is némi információ: A megtermékenyüléstől a vemhesség kialakulásáigA kutya vemhessége gyakorlatias számítással 58-62 nap. A pontos számadat csak akkor mondható ki, ha a hosszú ivarzási ciklus egy jól meghatározható időpontjától számítjuk a vemhességet, ezért szakmai körökben a petesejt leválását kiváltó hormonhatástól (LH-csúcs) szokás számolnia vemhesség hosszát. A szuka petesejtjei leválásukat (ovuláció) követően a petevezetőben még átesnek egy utóérésen (36-48 óra) majd fertilissé válnak és az érett petesejtek kb. 2-3 napig alkalmas a megtermékenyülésre. Ha megtörténik a megtermékenyítés az osztódásnak induló megtermékenyített petesejtek (zygóták) kb. 9-12 napig maradnak a petevezetőben, majd leérnek a méhbe, ahol vemhesség 18. napjáig vándorolnak, igyekeznek egyenletesen elhelyezkedni a méhben, majd a 20-21. nap körül beágyazódnak és kialakulnak a méhlepények. Ez a szakasz az orvos számára egy nehezen vizsgálható része a vemhességnek, nem tudjuk biztosan megállapítani, vajon tényleg vemhesült-e a szuka, a magzat ultrahang-vizsgálattal még nem fedezhető fel és nincs megbízható hormonális vizsgáló módszer sem. A progeszteron- szintnek ilyenkor normálisan igen magasnak kell lennie, ez az a hormon, amelyik a vemhesség fenntartásáért felelős, de ez nem jelenti azt, hogy biztosan vemhes a szuka, hiszen a vemhes és a nem-vemhes szukában gyakorlatilag ugyanazok a hormonális változások játszódnak le. Ugyanakkor a progeszteron- szintnek az élettani szint alá csökkenése nem jó jel , és az állat kezelésre szorul a vehem megtartása érdekében. Az embrió beágyazódásáig, illetve kutyánál kb. a 25-30. napig képesek a magzatok szinte nyomtalanul felszívódni, ezért van a korai vemhesség diagnosztikának óriási jelentősége (24. naptól) hiszen így elkülöníthetőek a meddőségi problémák a korai embrióelhalástól, és ennek a későbbiekben terápiás jelentősége lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja. Gyakran felmerülő igény, hogy a pontos születendő alomszámot állapítsuk meg. Ez nem könnyű feladat, több éves gyakorlat és kiváló készülék birtokában is csak plusz-mínusz 1 magzat pontossággal lehet behatárolni a magzatszámot a kutya hosszú méhszarvai miatt. Az a tény viszont nagy biztonsággal megállapítható, hogy esetleg csak 1-2 magzat van, aminek nagy jelentősége lehet, hiszen ezek túl nagyra nőhetnek és abszolút nagy méretük miatt nehézellést okozhatnak. Egy magzat esetében pedig számolni kell azzal, hogy időben nem váltja ki az ellést megindító "magzati" szignált és túlhordás alakul ki (65. napon túli vemhesség), amely gyakran a magzat méhen belüli elpusztulásához vezet.
A kutyájának vélhetően idült külső hallójárat gyulladása van. Ez spanielekben nagyon gyakori betegség. A kezelés soha nem egyszerű, a javulás valóban sokszor csak átmeneti, de azért feladni sem kell. Az idős kora nem elég érv (legalább is nekem) arra, hogy beletörődést ajánljak és azt, hogy ne kezeltesse. Én azt ajánlanám, hogy egyrészt keressen egy olyan állatorvost, aki más személettel áll a kérdéshez, másrészt addig is folytassa a kezelést.
Üdv, A teknősöket nagyon gyakran befolyásolja az, hogy életük első napjaiban miket esznek. Ha teszem azt egy kereskedésben a szárított halat kapta első heteiben, akkor gyakran szereti inkább azt. a Szárított halban sajnos sokkal sokkal kevesebb tápanyag van mint a frissen fagyasztottban, így ezért érdemes csak az utóbbival etetni és a szárított halat teljesen elhagyni. Pár nap koplalás után a teknős valószínűleg elkezdi majd újra fogyasztani a friss halat... Üdv-Éva
Kedves Érdeklődő, az utazási betegséget lehetséges homeopátiával kezelni, az alábbi cikkben mindent megtalál: Az utazási betegség homeopátiás kezelése
A leírt viselkedés a kölyökkorban normálisan meglévő szopási ösztön,aminek lassacskán el kellene múlni.Egyébként se nem kóros,se nem káros.