906. Mit és hogyan igyon a ló?
Amikor melegebbre fordul az idő, minden lovas ember első dolga, hogy még egy itatóvödröt helyezzen el lova bokszában. Ez jó szokás, de csak akkor, ha betartunk néhány fontos szabályt.
Amikor melegebbre fordul az idő, minden lovas ember első dolga, hogy még egy itatóvödröt helyezzen el lova bokszában. Ez jó szokás, de csak akkor, ha betartunk néhány fontos szabályt.
Íme, néhány kutyás érdekesség, amik között tuti, hogy van olyan, ami számodra is új! Gyorsan csekkold le a listát!
A Föld óceánjaiban lakó nagyméretű cetfajok helyzete egyáltalán nem nevezhető biztonságosnak, és további figyelmet igényel. Azonban a kisebb testű, de a figyelem középpontjából egyre inkább kívül kerülő cetfajok helyezte kritikus, hiszen őket ugyanúgy sújtja a mértéktelen halászat, a szennyezés és élőhelyük elvesztésének veszélye.
Minden kutya - fajtától függetlenül - ugyanazt a nyelvet beszéli. Te és a kutyád valószínűleg komoly fejtörés nélkül is jól megértitek egymást. De mi van akkor, ha kutyád viselkedése hirtelen megváltozik, ha új kutyád lesz, ha számodra ismeretlen kutyával találkozol? Segítünk megfejteni a kutyák testbeszédének jelzéseit!
A kutyák jobban szeretik Bach-ot, mint Britney Spearst - derült ki egy kutatásból, amelynek során azt vizsgálták, hogyan reagál a zenére több száz kimerült és stresszes mentőkutya. Cikkünkben ehhez hasonló, meglepő kutyás-macskás híreket olvashatsz.
A madárka sajnos franciavedléses, így lehetséges, hogy sosem lesz röpképes. A "fehér valami" a vedléskor leváló tolltokok maradványa. Kapjon két naponta tojásos lágyeleséget (egy kávéskanálnyit) és legyen előtte ásványianyag készítmény, vagy legalábbis szépia. A papagájokat általában nem zavarja a televízió, számítógép monitor, de a kalitját semmiképp nem tenném a tévé mellé. Javaslok egy antiparazita kezelést. Ha megszokta az új helyét, akkor türelemmel megszelídíthető.
A vakaródzás, tollhullás lehet természetes vedlési folyamat része is. A "tépkedés" valószínű, hogy a vedléssel járó fokozott tisztálkodás része. A biztonság kedvéért egy atkamentesítés elvégezhető (pl. a kisállat-patikákban kapható Ivermectin light spot on készítménnyel).
A talált cicával jó lett volna azonnal állatorvoshoz menni, mert egy csomó fertőző betegséget hordozhat, amiből néhányat az ember is elkaphat. Szinte biztos, hogy bolhás és bélférges; ezek okozhatják a soványságot és a hasmenést is. Az ilyen cicák feljavító diétáját nagy körültekintéssel kell végrahajtani, mert a hirtelen sok táplálék is okozhat anyagcserezavarokat, például hasmenést. Tehát féreghajtás, bolhairtás, speciális diéta. És mielőbb válasszon a cicának egy állatorvost.
Felnőtt macskáknál - és kutyáknál is - a tej ivása gyakran okoz hasmenést, és ezt általában pont a laktóz okozza. Jó esély van rá, hogy a laktózmentes tej itatása megoldja a problémát, érdemes kipróbálni. Az anyamacskát egy kölyök szoptatása nem terheli meg túlzottan, főleg ha a takarmányozás kielégítő.
Miután az összes szóba jöhető szert kipróbálták, eredmény nélkül, így az a gyanúm, hogy a probléma hátterében olyan ok áll, ami nem gyógyszerfüggő. Azt viszont, hogy pontosan mi ez az ok, így nem lehet megmondani. Sőt, lehet, hogy hosszadalmas és nagyon alapos kivizsgálásokkal sem lehet majd eredményre jutni. Azt, hogy mit tegyenek, Önök helyett nehéz lesz bárki másnak megmondani. Ha elszakad a cérna, könnyen lehet, hogy jobb lesz neki olyan helyet keresni, ahol a becsurgatásai nem okoznak gondot (pl. egy kertes házban ez a probléma nem is észrevehető).