931. Nevelhető-e szobatisztaságra egy nyuszi?
A nyúl eredendően nem szobatiszta állat. Még ha vizeletét egy helyre is üríti, a székletét véletlenszerűen szórja szét. Persze gondos odafigyeléssel rászoktatható a szobatisztaságra.
A nyúl eredendően nem szobatiszta állat. Még ha vizeletét egy helyre is üríti, a székletét véletlenszerűen szórja szét. Persze gondos odafigyeléssel rászoktatható a szobatisztaságra.
A Sztyeppi v. Köpcös varánusz jellegzetes bútordarab: akinek varánusza van, tudja, hogy nem lehet nem észrevenni. Etetésénél összegyűlik a család, hogy elbúcsúzzanak cincogiéktól.
Teknőstartásra adtuk a fejünket, de az ékszerteknős túl hétköznapi? Válasszunk egzotikusabbat, például a sárkányjelleggel rendelkező tarajosteknőst!
Az akita inu testfelépítésének és bátorságának köszönhetően félelmetes vadásszá vált, zsákmányai között szerepelt vadkan, jávorszarvas, de még medve is. Hazájában, Japánban kultuszt teremtett és a nemzet kutyájává vált.
1998-2008 között több mint 350 új növény- és állatfajt fedeztek fel a Bhutan, Észak-kelet India és Mianmar északi részén, valamint Kína tibeti régiójának déli területén folytatott kutatások során.
Kedves Olvasónk! mivel minden macska külön egyéniség, így nehéz lenne megmondani, hogy melyik lesz a bújósabb - egyéne válogatja :) de az biztos, hogy a kandúr még ivartalanítva is nagyobb lesz mint a nőstény.
A legnagyobb segítség az lenne a kiscicának ha nem várna a jövő hétig és minél előbb felkeresne egy állatorvost,aki megvizsgálná és szakszerűen ellátná.Innen a távolból ez nem lehetséges
Kedves Gazdi! Valóban az a legegyszerűbb, ha egy kishímet 1-1,5 hónapos vesz a nagyobb mellé. Hím tengerimalacoknál azt szoktuk javasolni, hogy egy nagyobb, legalább 6-7 hónapos és egy kis tengerimalacot érdemes összeszoktatni, így valószínűleg nem alakul ki felnőtt korukra dominancia-vita. A kicsi a nagynak nem vetélytárs, így könnyen elfogadja, illetve az idősebb malac marad a főnök, mikorra elérik mindketten a kifejlett méretet. Az összeszoktatásnál valószínűleg a nagy körbeberregi és rámászik a kicsire néhányszor az első 3 napban - 1 hétben, ez elég intenzívnek tűnhet, de nem fog a kisfiúban kárt okozni. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Hajni! Az esetleg nem jutott eszébe, hogy állatorvoshoz vigye? Ha Ön beteg, nem megy orvoshoz?
Üdvözlöm, elvi szinten mivel védett állat, a legpraktikusabb ott szabadon engedni, ahol találta... illetve a legközelebbi vizes-mocsaras élőhelyen. Üdv-Éva