931. Nevelhető-e szobatisztaságra egy nyuszi?
A nyúl eredendően nem szobatiszta állat. Még ha vizeletét egy helyre is üríti, a székletét véletlenszerűen szórja szét. Persze gondos odafigyeléssel rászoktatható a szobatisztaságra.
A nyúl eredendően nem szobatiszta állat. Még ha vizeletét egy helyre is üríti, a székletét véletlenszerűen szórja szét. Persze gondos odafigyeléssel rászoktatható a szobatisztaságra.
A Sztyeppi v. Köpcös varánusz jellegzetes bútordarab: akinek varánusza van, tudja, hogy nem lehet nem észrevenni. Etetésénél összegyűlik a család, hogy elbúcsúzzanak cincogiéktól.
Teknőstartásra adtuk a fejünket, de az ékszerteknős túl hétköznapi? Válasszunk egzotikusabbat, például a sárkányjelleggel rendelkező tarajosteknőst!
Az akita inu testfelépítésének és bátorságának köszönhetően félelmetes vadásszá vált, zsákmányai között szerepelt vadkan, jávorszarvas, de még medve is. Hazájában, Japánban kultuszt teremtett és a nemzet kutyájává vált.
1998-2008 között több mint 350 új növény- és állatfajt fedeztek fel a Bhutan, Észak-kelet India és Mianmar északi részén, valamint Kína tibeti régiójának déli területén folytatott kutatások során.
Viszket, ezért vakarja-nyalja magát. Ennek több oka is lehet, ilyen például a bolhásság, ekcéma (allergia)vagy egyéb bőrprobléma. Mutassák meg állatorvosnak!
Az az oka, hogy vemhes. Ilyenkor nyugalomra van szüksége. Inkább ne próbálják kivenni, mert ez fölösleges stresszt okoz neki.
Az időjárási körülményeket tekintve szerintem iszonyú melege van! Ha esetleg légkondícionált lakásban van a kutyus vagy mégis kizárható az előbbi varriáció, akkor meg kell mutatni állatorvosnak!
Sajnos az állatmentés kérdése pénzkérdés. Ha van alapítvány, aki elvállalja az ezzel járó tortúrát (pénzkoldulás, adózás, ellenőrzések tömkelege, stb.), akkor nálunk is lesz nonprofit állatmentő. De ehhez az is kell, hogy az emberek támogassák (ne csak az adó 1 százalékával) az ilyen alapítványokat. Nonprofit állatmenőről sajnos nem tudok, olyan állatmentő létezik, akinek a költségeit ki kell fizetnie valakinek. Meg lehet próbálni állatvédő szervezetekkel felvenni a kapcsolatot, hogy tudnak-e ilyenkor segíteni. De általában az az alapvető elvárás, hogy annyit segítsen a megtaláló, hogy vigye be a kutyust. Tény, hogy az lenne a legkényelmesebb és lelkünknek a legmegnyugtatóbb, ha csak telefonálnánk egyet és megoldódna a probléma és így nyugodtan aludhatnánk. De ez még messze van. Nekünk, egyszerű embereknek kell segítenünk a bajba jutott állatokon. Be kell fogadnunk, inni, enni kell adnunk nekik és gazdit keresni, ahol boldogan élhetnek. Én is ezt tettem már sokszor. Más is tegye ezt! "Ments meg egy kutyát, nem éltél hiába!" - szoktam mondani. Az állatkereskedéseket be lehet jelenteni a hatósági állategészségügyi szolgálatnál is (kellene, hogy eljárjanak ilyen ügyekben). Ezenkívül a rendőrségen is lehet és kell feljelentést tenni állatkínzás gyanúja miatt és célszerű minél több állatvédő szervezetet is értesíteni a dologról. Na és persze fel lehet hívni a nagy kereskedelmi TV-adókat, mert általában ez a leghatékonyabb módszer a küzdelemben!
Igen! A témát kimerítő részletességgel körüljárja az alábbi Háziállatos cikk. Ajánlom az elolvasását!