931. Nevelhető-e szobatisztaságra egy nyuszi?
A nyúl eredendően nem szobatiszta állat. Még ha vizeletét egy helyre is üríti, a székletét véletlenszerűen szórja szét. Persze gondos odafigyeléssel rászoktatható a szobatisztaságra.
A nyúl eredendően nem szobatiszta állat. Még ha vizeletét egy helyre is üríti, a székletét véletlenszerűen szórja szét. Persze gondos odafigyeléssel rászoktatható a szobatisztaságra.
A Sztyeppi v. Köpcös varánusz jellegzetes bútordarab: akinek varánusza van, tudja, hogy nem lehet nem észrevenni. Etetésénél összegyűlik a család, hogy elbúcsúzzanak cincogiéktól.
Teknőstartásra adtuk a fejünket, de az ékszerteknős túl hétköznapi? Válasszunk egzotikusabbat, például a sárkányjelleggel rendelkező tarajosteknőst!
Az akita inu testfelépítésének és bátorságának köszönhetően félelmetes vadásszá vált, zsákmányai között szerepelt vadkan, jávorszarvas, de még medve is. Hazájában, Japánban kultuszt teremtett és a nemzet kutyájává vált.
1998-2008 között több mint 350 új növény- és állatfajt fedeztek fel a Bhutan, Észak-kelet India és Mianmar északi részén, valamint Kína tibeti régiójának déli területén folytatott kutatások során.
Elviekben a két állatot együtt lehet tartani, de hogy ténylegesen megbarátkoznak-e egymással, az akkor derül ki, ha összeeresztik őket. Érdemes két nősténnyel próbálkozni, ők nem annyira harciasak. Amennyiben a két állat nem jön ki egymással, akkor kergetni és harapdálni fogják egymást. Ha ezt észleli a gazdi, külön kell őket választani!
A nyuszi szemgyulladását sok minden okozhatja, ezért először is ki kell deríteni a kórokot. Javasolnék egy tamponmintavételt a szem váladékából, megállapítani, milyen baktérium, vagy más kórokozó a tettes. Meg kellene vizsgálni a szaruhártyát, hogy a fekély valóban gyógyult-e, illetve a fogazatát is, mert sokszor egy fogtályog következetes szemgyulladást okoz. Szemcseppre mindenféleképpen szükség van, mégpedig szteroidmentesre, pl. Brulamycin szemcseppre.
Először is nagyon sajnálom, ami a kis állattal történt. A tünetek alapján valószínűleg szökésekor mechanikai sérülést szenvedett a degu. Leeshetett valahonnan, nagy nyomás érhette a mellkasát, mivel a véres, habos orrváladék megjelenése mindig tüdővérzéskor jelentkezik. Sajnos ilyenkor már menthetetlenek az állatok. Gyakoriak a hasonló balesetek, ráadásul a deguk különösen érzékenyek.
Feltétlenül meg kellene mutatnia állatorvosnak az állatkát, hiszen nagyon sok minden okozhatta az elváltozást, pl. szúrt seb begyulladhatott, anyagcserezavar tünetei is így kezdődnek.
Az aranyhörcsögök nagyon érzékenyek a környezet hőmérsékletére, ezért előfordulhat, ha hűvösebb van, akkor lecsökken az anyagcseréje, és lelassul. Azonban ezek a tünetek utalhatnak betegségre is, ezért meg kellene mutatni állatorvosnak! Addig is tartsák szobahőmérsékleten, és ne érje huzat!