941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Kedves Gazdi! A laborértékek felsorolása enyhén szólva is hézagos. A hematológiai értékek szinte teljesen hiányoznak. Egyébként a pancreatitis beleférne a tünetekbe. A kezelés is ennek megfelelő. A kontroll vizsgálatokra mindenképpen vissza kell menni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Műtét nélkül megjósolhatatlan a cica gyógyulása. A csont vagy összeforr valahogy, vagy nem. Ha össze is forr, nem mindegy milyen pozicióban rögzül, és emiatt lesz-e később mozgászavara. Ha nincs pénzük a műtétre, és nem tudnak semmiféle részletfizetésben sem megállapodni (ilyen is van, meg kell beszélni, hátha hajlandóak rá) akkor valóban jobb megoldás lehet az elaltatása. De ezt csak utolsó lehetőségként tartsák meg, előtte keressék a megoldási lehetőségeket a szükséges anyagiak előteremtésére vagy a részletfizetésre. (És lehet, hogy akad valahol a közelben egy olyan másik állatorvos is, aki esetleg kicsit olcsóbban is elvállalná a műtétet.)
Nem szakmai hiba, ha csak a petefészket veszik ki, de tényleg szerencsésebb - az Ön által említett okok miatt - ha a méhet is eltávolítják...
A hullámospapagáj fiókák lábszétcsúszásának több oka lehet, legtöbbször a fészekanyag hiánya, mivel a forgácsot, fűrészport sokszor maguk a szülők szórják ki az odúból. Mélyebb odúval, a fészekanyag ellenőrzésével, pótlásával(pl. zeolittal keverve) lehet megelőzni a problémát. Ha angolkor, vagyis vitaminhiány okozza, annak oka a "D" vitamin hiánya, ami leginkább sötét, zárt helyen tartott madaraknál fordul elő, akik a fiókákra örökítik. Napfényes hely, vitaminpótlás lehet megoldás.
Okozhatta csípés/szúrás/zúzódás, amit állatorvosnak látnia kellene, ha max. 1-2 napon belül nem rendeződik, feltétlen vigye el egy kollegához!