941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Valószínűleg dominancia-jellegű/rangsor problémáról van szó. Szerintem kérje ki egy kutyakiképző véleményét is, de az ilyen esetekben gyakran az egyetlen megoldás az ivartalanítás.... Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >>
A madarak tünetmentesen is hordozhatnak vírusokat, baktériumokat. Miként az egészséges bélflórának részei a káros baktériumok is, melynek egyensúlya immungyengítő hatásokra(hideg, huzat, hiánybetegség) felborulhat. Egy prevenciós antibiotikum (pl. Enrobioflox) kezelést(majd probiotikumos bélflóra helyreállítást) és élősködőmentesítést(pl. Ivermectin spot on light) érdemes lenne egyidejűleg mindkét madárnál végrehajtani, miközben a közös kalit és környéke fertőtlenítésre, az ülőrudak lecserélésre kerülnek.
Kedves Gazdi! Ha bebizonyosodik, hogy daganatról van szó, és szeretné a cica immunrendszerét alternatív gyógymóddal is erősíteni, erre természetesen van lehetőség. Daganatos esetekben homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal elérhető eredmény azonban nagyban függ attól, hogy mikor kezdődött a betegség, mennyire előrehaladott, mennyi idős az állat, és mennyi tartaléka van még a szervezetének az öngyógyító folyamatok beindításához! Egy ilyen terápiát azonban mindenképpen egyedileg kell összeállítani, hiszen a hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Részletesebben: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt Ezért azt javaslom, hogy ha az Ön környezetében nincs olyan állatorvos, aki az alternatív gyógymódokban jártas, én is szívesen segítek, - kérem, hívjon fel, és megbeszéljük a további teendőket: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Figyelni kell a kutyáját és ha hányást (hányogatást) tapasztal, nincs bélsara, mindenképpen vigye állatorvoshoz. Ez akár bélelzáródást is okozhat. Akár több napig, egy hétig is eltarthat mire kiderül hogy van-e baj ebből.
Kedves Gazdi! Lehet daganat és tályog is, javaslom, minél hamarabb vigye el orvoshoz! Ha időben észrevette,még jó eséllyel kezelhető. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő