941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
- A domináns kutya mellé jobban át kellett volna gondolnia, hogy valóban kell-e egy másik kutya. - Már néhány hónappal korábban tenni kellett volna annak érdekében valamit, hogy a kutya dominanciája csökkenjen, - többek között ivartalaníttatni. - A két kutyát semleges környezetben kellett volna szocializációs tréninggel össze ismertetni, szoktatni. - A kennelbe zárás és az elkülönítés csak tovább rontja a helyzetet. - Csak fegyelmezéssel nem lehet a szocializációs hiányokat, a dominanciát és az esetleges túlzott terület-vagy személyvédelmi tüneteket megoldani. - Annak a jelenlegi helyzethez nem sok köze van, hogy korábban volt egy társa, úgyszintén a szomszéd kutyához való viszonynak sem. Használható és a kölyök kutya biztonságát garantáló tanácsokat csak az idős kutya testbeszédjeleinek valamint az adott helyszín ismeretének függvényében lehet adni. Hasonló helyzetmegoldásokkal kapcsolatosan még a szakkönyvek is, általános szinten oldalakon keresztül foglalkoznak, az esetleges specialitások figyelembevonása nélkül. Ajánlott minden további próbálkozást egy mind a két kutya számára semleges területen, esetlegesen más kutyák jelenlétében végezni.
Jellemző fiatal, ivarérés felé közeledő viselkedési tünet, hogy a kutya próbálgatja a vele közös élettérben / falkában élő társaknál erejét, ügyességét, rátermettségét és igyekszik a rangsorban egy magasabb szintre kerülni. Valószínűleg a testvérénél erre a kutya jelenleg jó esélyt lát ezért játékos harccal, próbálja ezt kifejezésre juttatni. Nem gondolom, hogy ez valóban agresszió lehet. Nagyon sok függ attól, hogy hogyan reagál a testvére. Csak a testvére etesse a kutyát úgy, hogy elősször imitálja mint, ha enne a tányérjából és csak akkor tegye le a kutya elé az ételt, ha az nyugodt állapotban vár. Csak a testvére játszon a kutyával és mindig ő nyerjen a játékban, majd zárja el a játékokat Lehetőleg a testvére vigye a kutyát sétálni. 2-3 hét alatt bizonyára megváltozik a testvére és a kutya viszonya.
Fokozott szomjúság (többet iszik és többet pisil a szokásosnál), fáradékonyság, szőrhullás, fénytelen szőr, korpa. Előrehaladott állapotban látási zavarok is előfordulhatnak. Súlyos esetben: hányás, kiszáradás, szapora légzés, eszméletvesztés. Vér- és vizeletminta laboratóriumi kielemzésével történik a betegség diagnosztizálása.
Sajnos nem tudok segíteni, mindenképpen mutassa meg a hörcsögbébit egy állatorvosnak, hátha egy személyes konzultáción többet tud mondani, mint én így látatlanban.
Lehet megfázás is, és komolyabb probléma a háttérben. A szegényes kórelőzményből még az állat kora sem derül ki, ezért tippelni is csak jelentős tévedésekkel lehetne. Mindenképpen keressen fel a környéken egy állatorvost.