941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Ez a vírus nyulakra nem veszélyes és embertől sem kaphatja el.
Ezt így látatlanban nem tudjuk megmondani, mutasd meg egy állatorvosnak!
A kérdésre sajnos csak kérdéssel lehet válaszolni: Milyen teknős? Mekkora? Milyen körülmények közt van tartva?
Általában minden gond nélkül tartható más ékszerteknőssel együtt. Fontos szempont, hogy lehetőleg azonos méretű állatok lakjanak egy akváriumban. Etetés során javasolt külön tenni őket, így felügyelhető az egyedi táplálékfogyasztásuk. Rendszeresen ellenőrizni kell a teknősöket, ha verekedést tapasztal, úgy mindenképp az állatok elkülönítése javasolt.
Ezek alapján elképzelhető, hogy valamilyen légzőszervi fertőzésben szenved az állat. Amennyiben az étvágya is csökkenne vagy egyéb tüneteket (pl. hasmenés) tapasztal az az állapot rosszabbodását jelenti. Mindenképpen gyógyszeres kezelésre van szükség, állatorvossal való konzultációt javaslok.