941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Az elhullások okának kiderítésére sürgős és alapos állatorvosi, kórbonctani vizsgálat a javaslatom.
A kb. 7-8 hónapos életkorban elvégzett herélés megszünteti a macska jelölgető kedvét.
Ilyen kisméretű állatkára tényleg nem könnyű kötést rakni, a gallér meg tényleg nem biztos, hogy jó megoldás. Ha azonban tényleg nyalná a sebet (kisrágcsálók egyébként sokszor nem bántják a műtéti sebeiket), akkor a legjobb lenne visszavinni az állatorvoshoz, aki műtötte, mert léteznek sebfedő spray-k, amik bizonyos védelmet nyújtanak. Legvégső esetben pedig az állat egész hasát körben fedő kötést is fel lehet tenni a varratszedésig. Szóba jöhet mint megoldás a sebre is fújható keserű-spray, amit állatpatikákban lehet kapni és a rossz íze miatt gátolja a sebnyalást.
Nehéz csak a kedélyváltozás alapján megítélni a vemhességet. Mindenképpen elmaradnak az ivarzások, amik kb. 9-14 naponta követték a szezonban egymást. Három-négy hetes vemhességnél már tapinthatók a ping-ponglabdaszerű méhampullák a hasüregben. Mindenképpen megjegyezném, hogy nagy az esélye annak, hogy vemhesül, ha kandúr volt a közelben.
Igen, a hosszúszőrű kutyáknál általános tünet a szőrük csomósodása, főleg a fülük tövénél. Ennél az érzékeny résznél - ha már kellően összegubancolódott - igen fájdalmas lenne a kifésülés, ezért inkább javasolnám, hogy óvatosan vágja ki a csomót, vagy forduljon szakemberhez. A hempergés nem feltétlenül a csomós szőr okozta tünet.