941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Csak egy használható tanácsom van: minél előbb keresni egy másik állatorvost, aki talán jobban el tud majd igazodni az egyébként elég komolynak tűnő tünetek között. Sok minden lehetőség szóba jöhet, elsősorban keringési és légzőszervi bajok, de kell néhány vizsgálat ahhoz, hogy születhessen diagnózis, és segíteni lehessen a kutyájukon.
A génjeikben recesszíven hordozhatnak olyan tulajdonságokat, melyek nem láthatók a domináns jegyek között.
A kullancsnak a bőrben mardt feji része már nem okoz bajt, azt pár nap múlva vagy kilöki a szervezet egy pattanás formájában, vagy eltokolódik, esetleg állatorvossal ki lehet szedetni. De betegséget nem okoz. Viszont, miután a sikertelen kiszedés közben szinte elkerülhetetlen, hogy a kullancs potrohi részét nem nyomják meg, van (vagyis volt) esély arra, hogy onnan vért pumpáljanak a kutyába. Ha a kullancs esetleg fertőzött volt (hordozta valamelyik kutyára nézve veszélyes kórokozót), akkor elképzelhető, hogy a lappangási idő után mutatkoznak tünetek. Ezért édemes a kutyát 8-10 napig alaposabban figyelni, ill. ha valamit észlelnek, ami szokatlan, vagy furcsa, mielőbb állatorvoshoz fordulni.
A kutya szenzibilis időszakában 8 - 16 hét valószínűleg elmeradt a szocializáció és a kornak megfelelő nevelés. Igen, a két kutya méret és korkülömbségéből eredően, valamint a játékos harc és az esetleges szexuális dominancia hevében komoly esélye van az esetleges sérülést okozó balesetnek. Ajánlom figyelmébe a két vagy több kutya együttes tartásáról írt cikkemet: http://www.kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Ha az a hús valóban német, vagy nem érintkezett a hentesüzletben más húsokkal, akkor elvileg igen. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc