941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Esetleg meg lehetne próbálkozni az összeszoktatásukkal. Felügyelet mellett rövid, majd egyre hosszabb időre össze kellene engedni őket. Ha továbbra is agresszíven viselkednek, akkor jobb lenne külön tartani a tengerimalacokat.
Én szívem szerint nem javasolnám, hogy tengerimalac is legyen a lakásban a cicák mellett. Ugyanis két macska potenciális veszélyt jelenthet malackára nézve, főleg ha felnőtt cicák és nem volt rajtuk kívül más állat a lakásban. Vagy a tengerimalacot egy állandó zárt terráriumbam kell hogy tartsa, ami szintén probléma a tengerimalac szemszögéből.
A szilárd táplálékra lassan rá lehet majd térni, kb. 3-4 hetes kortól, ajánlatos valamilyen közepes minőségű (Happy Dog, Flatazor, Acana) kölyöktáppal kezdeni az átszoktatást. Kicsit be kell nedvesíteni a száraz tápot és akkor jobban elfogadják. Ezek a tápok csak komolyabb állateledel üzletekben kaphatóak. A féregtelenítés 2 hetes kortól 2 hetente szükséges, pasztával vagy tablettával ajánlott. Csak az állatgyógyszer a hatásos!!! Figyelni kell, hogy bolha, atka nincs-e bennük, a Frontline spray a leggazdaságosabb ennyi állatnál. Ez csak állatpatikában kapható! Az első oltás a Parvó vírusos bélgyulladás elleni védőoltás, 7-8 hetes korban szükséges, majd 2 hetente újabb oltások összesen 4 alkalommal. Amíg ez a program le nem fut, tilos utcára vinni őket!!! Ha igazán szeretik őket, a kölyökkori táplálkozáson ne spóroljanak, mert ez egy életre meghatározza a kutyusok egészségét, fejlettségét.
Nincs különösebb veszélye az altatásnak, ha szakember végzi. A nőstény ivartalanítását javaslom, mert ez talán nagyobb nyugalmat biztosít odahaza, hiszen a sorozatos ivarzások megszűnnek.
Szerintem csak több törődésre, játékra, szabadságra vágyik. Naponta több időre kellene szabadon engedni a szobában, hogy a gazdájával lehessen, röpködhessen. Nagyobb kalitkával is lehet próbálkozni, amibe több játék kerülne és ezzel elfoglalná magát a madár.