941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Kedves Gazdi! Ha korrekt tápot etetnek a kutyussal (pl Royal Canine), akkor semmi szükség nincs rá! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Meg lehet próbálni egy szemcseppentőből fiziológiás/0.9%/konyhasóoldatot cseppenteni az orrlyukba, hogy az fellazítsa a megtapadt homokszemet. Ha ez nem vezet eredményre, akkor forduljon inkább állatorvoshoz!
Feltétlen nézesse meg állatorvossal. Lehet a seb mélyén valamilyen idegentest, vagy lehet akár tumor is. A problémát házilag nem fogja tudni megoldani...
Lehet emlő gyulladása, és emlő daganata is. A kettőt ebben az esetben csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat... Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Dominancia jelzése, kell a megfelelő terület a domináns kannak. Üdv