91. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
Kedves Gazdi! Természetesen a távolból csak tippelni tudnék (pl. gyulladás), de ennek nem sok értelme lenne, hiszen mindenképpen gyorsan állatorvoshoz kell őket vinni, ahol alaposan megvizsgálják és kezelik is a betegséget.
nem tudja megemészteni. Ha nem távozott, akkor meg kellene mutatni állatorvosnak.. Üdv
Konkurenciaharc, dominancia, ivarérettség, rangsorhiány. Ivartalanítás ??? Ivartalanítás !!! lyen és hasonló kérdések egyre gyakrabban fordulnak elő manapság. A több kutya egyidejű tartása, nevelése egyre több állatbarát családot érint. A felmerülő kérdéseket sok esetben nem lehet egyöntetűen megválaszolni. részletek >>
Kedves gazdi, Cumival, mesterségesen kellene itatni a kiscicát. Az itatás módjáról itt olvashat >>
Kedves Gazdi, A farok kergetése, rágása, vagy a végtagok túlzott nyalása, rágása minden esetben egy un. pótcselekvés. Kezdetben csak mint nem kívánatos viselkedés jelentkezik, de amennyiben az okok nem szűnnek meg, akkor viselkedészavarrá, stereotypiai jellegű idegrendszeri zavarrá fokozódik. Maga a jelenség, a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hiperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata. Egy alapos állatorvosi vizsgálattal kideríthető, hogy az ok szervi problémára vezethető vissza, vagy sem. Amennyiben ennek eredménye negatív, akkor a tartási körülményekből, esetleges idegrendszeri, pszichikai okokból ered a viselkedést kiváltó ok. Az állatorvosi vizsgálat és laboreredmények utáni helyszíni megfigyelés után lehet egy hatékony kezelési stratégiát (tartási körülmények megváltoztatása, étrendváltoztatás, gyógyszeres kezelés, Bach-virág terápia, stb.) megállapítani. Vérszívó legyek >>