91. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
Tojók. Fiú vagy lány - milyen nemű a törpepapagájom? Papagáj nemének megállapítása
A képen egy körülírt felületes bőrgyulladás látszik amit baktérium és gomba is okozhat, néha mindkettő. Igazán szakszerűen úgy lehetne meggyógyítani ha készülne egy laboratóriumi baktérium és gombavizsgálat és annak eredménye alapján célzottan kezelni. Ennek hiányában olyan szert kell alkalmazni ami mindkét kórokozóra hat - Betadin, Kék Lukács kenőcs stb - és meg kell akadályozni a macskát abban hogy vakarja,például egy műtéti gallérral.
Nem alakult ki az emésztése rendesen, a bélflórája nem alakult ki a elkülönítve a többi birkától,. A szájon át adott antibiotikum is tönkreteszi a bélflórát. Idősebb birkával kell összerakni, együtt egyenek, a felböfögött falatok tartalmazzák a mgefelelő mikroorganizmusokat Széna, víz, só legyen előtte
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz - Ha még nem késő....
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás (féreghajtó) beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást!