91. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
A kérdés, hogy a kutyánknak nyers vagy főtt tojást adjunk, legtöbbször vitába torkollik. A kutyák a tojást főve, vagy korlátozott mennyiségben nyersen is fogyaszthatnak. Nyers tojás fogyasztásának legfőbb veszélye a biotin elégtelenség és a szalmonella. Biotin elégtelenésg és szalmonella fertőzés veszélye miatt, a kutyáknak nem ajánlott nyers tojás fogyasztása. A főtt tojás ugyanolyan előnyös fehérje forrás, de nem veszélyezteti a kutya egészségét. Bővebben: A tojás beiktatása a kutya étrendjébe
A hullámospapagájok korára leginkább a csőr feletti viaszbőr színéről állapotából lehet következtetni. A fiataloké leginkább rózsaszín árnyalatú, a kifejezetten idős madaraké gyűrődött, deformálódott lehet. Az ilyen kor megállapításra nem éppen alkalmas a fénykép, de színeződésekből arra lehet következtetni, hogy a madarak feltehetően ivarérettek. De ennél közelebbi kormeghatározást ennyiből nem lehet adni.
Hedves Hölgyem/ Uram! Nagyon sajnálom ami a kisnyuszival történt. Személy szerint nem gondolom, hogy az eper lett volna a halál okozója. Főleg ha keveset kapott. Ha az új takarmány a hiba, akkor inkább fel lett volna a nyuszika puffadva. Viszont sajnos a halál okát csakis egy boncolás tudta volna megállapítani. Ilyen jellegű vizsgálatokat általában a Nebih szokott végezni a Tábornok utcában. Még egyszer nagyon sajnálom, kitartást kívánok a gazdiknak Üdvözlettel Meier Krisztina
Kedves Kérdező! A feltett kérdésekre nem könnyű jót válaszolni! Az, hogy az első herélési próbálkozásnál az történt, ami történt, így önmagában nem jelent semmit, már csak azért sem, mert nem tudjuk, hogy miért is alakult ki a leírt reakció az altatáskor. Nem tudjuk, hogy ennél az altatásnál tényleg minden rendben volt-e, és esetleg nem azért alakult-e ki a tapasztalt reakció, mert esetleg valami nem stimmelt az altatással? Könnyen lehet, hogy egy ismételt próbálkozásnál, nagyon odafigyelve az altatás apró részleteire, esetleg nem is lenne semmi gond vele. Főleg, ha más altatóval, vagy altatási módszerrel próbálkozna az állatorvos kolléga (pl. gázos altatógéppel). Ez azért fontos kérdés, mert a műtétnek nem igazán van jó alternatívája. Létezik ugyan egy implantátum, ami hosszú időre hormonálisan elnyomja az ivari működést a kanokban (kandúrokban), de ezt alapvetően kutyák számára hozták forgalomba, és a macskákon való használat ún. of label használat (vagyis csak saját felelősségre történhet).
Ez egy tályog. Naponta kétszer le kell fertőtleníteni Betadinnal. Néhány nap alatt be fog gyógyulni.