91. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
Ennyi információból egyetlen állatorvos sem tudja látatlanban megmondani, hogy mi lehet a gond. Ezt csak egy állatorvosi vizsgálat tudja kideríteni.
Kedves Gazdi ! Az Ön által leírt megfigyelések rendkívül súlyos ideggyógyászati tüneteket jeleznek a kölyök kutyáján. Természetesen a belgyógyászati betegséget is sorra ki kell zárni. Jelezte, hogy a kutya minden idegen anyagot lenyel és megeszik.Ebben az estben az első teendő, az idegen test kizárása röntgen vizsgálattal .Ha negatív a lelet, akkor mindenképpen az epilepszia irányába terelődik a gyanú és ebben az irányba kellene tovább menni a vizsgálatoknak. Természetesen a két betegség együtt is előfordulhat kutyán. Ha az epilepszia hátterében agyi térszűkítő folyamat áll, gyakori, hogy a szédülés rohamokat hányás előzi meg, vagy ha un. vegetatív rohamindulásról van szó, akkor magát a szédüléses rohamok bevezető szakasz a hányás vagy öklendezés. Nagyon tipikus epilepsziára utaló tünet a hajnali rohamkezdet, ezeket ébredési rohamoknak szoktuk nevezni. Természetesen az idegen tárgyak felvétele ez bizonyos szintig betudható a kölyökkornak, de sok esetben bizonyos típusú epilepsziák fenyegető prognosztikai jele is is lehet , a kutyuson megfigyelt tünetcsoport. Ha feltételezem hogy nem epilepsziás a kutya, akkor is önmagában a hányás követő, átmeneti agyi nyomásfokozódásból eredő pillanatnyi is utalhat. Az epilepszia betegség, kutyán észlelt tünettanával kapcsolatos információkat feltöltöttem a www. kutyaepilepszia.hu honlapra.
Mérgezés, sérülés, baleset, belső betegség......sok minden szóba jöhet. A cica alapos megvizsgálása nélkül csak találgatni lehet. Az lenne a legjobb, ha minél előbb megmutatná állatorvosnak egy elérhető ügyeleten!
Lehet, hogy azért nem eszik és iszik, mert fáj a nyaka, amikor lehajtja, ez a vizenyő következménye lehet. Szélsőséges esetben tályog is kialakulhat, amit esetlegesen meg kell majd nyitni. Antibiotikumra és gyulladáscsökkentőre szüksége lenne, ezért kérem hívjon hozzá állatorvost.
Ez a jelenség viszonylag gyakran előfordul a cicáknál. Azok a kis fekete pöttyök, amiket lát, nem mások, mint a kitágult és faggyúval megtelt faggyúmirigyek elszennyeződött teteje. (Embernél ezeket miteszereknek nevezik.) Ez a terület hajlamos a bakteriális elfertőződésre is, mert ez jó táptalaj a baciknak. Mi a megoldás? Megfelelő segítséggel ki kell tisztítani a faggyúmirigyeket, fertőtlenítő lemosással kell helyileg kezelni, és hosszabb ideig rendszeresen kell tisztán tartani. Ahhoz pedig, hogy a sok faggyú képződését meg lehessen előzni, át kell kicsit alakítani a cica étrendjét, csökkenteni kell annak zsírtartalmát. Ha ezen a területen gennyes pattanás-szerű kiütések is megjelennének, állatorvos segítségét is igénybe kell venni.