956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A vemhesség kutya esetében 58-62 nap. A félidős vemhesség már nagy biztonsággal megállapítható ultrahangvizsgálat segítségével. Forduljon állatorvoshoz!
Bár nem fiatal, de azért lemondani még nem kell róla. A szemére használható antibiotikumos szemcseppet vagy kenőcsöt állatorvos tudna felírni vagy adni, és ha elviszik, akkor vizsgálat után a betegségének megfelelő kezelést is kaphat.
A HD a csípő dysplasia, az ED a könyök dysplasia röntgenszűrést jelenti. Ezekhez a röntgenekhez be kell bódítani a kutyát.
Mivel semmiféle tipikus tünet nincs a hörcsögnél (rágcsálóknál a legtöbb betegség általános tünetei ezek) ezért a leírtak alapján tanácsot sem tudok adni. Alaposabbb szakszerű vizsgálattal lehetne kideríteni, hogy van-e valamiféle betegsége az állatnak, ehhez viszont el kell vinni állatorvoshoz.
A harapások legnagyobb veszélye a fertőzés (a szájüregben található baktériumok miatt), ami a megharapott állat életébe is kerülhet! Ezt nagyon komolyan kell venni, főleg húsevők (mint a görény is) harapása esetén. Célszerű ezért mihamarabb állatorvoshoz vinni az állatot, aki antibiotikumos kezelésben fogja részesíti.