956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A baj oka nagyon egyszerű: az akvárium vize túlságosan meleg, tehát a hőfokot csökkenteni kell legalább 24°C-ra! Az aranyhalak hidevízű fajok, nem bírják tartós ideig a meleg vizet! A neonhalakkal ugyanez a helyzet, nincsenek hozzászokva ehhez a nagyon meleg vízhez, tehát a hőmérsékletet csökkenteni kell és porlasztani kell az akvárium vizét (levegőztető)!
Az a véleményem, hogy a kicsi félelmében és magányában csipog folyamatosan. Szerintem egy ideig egymás mellett lévő külön ketrecbe kellene őket rakni, hogy lássák, hallják egymást és így megszokják egymás jelenlétét. Egy idő után rövidebb (majd egyre hosszabb) időre össze is lehetne engedni őket.
A betegség hátterében hólyaggyulladás, húgykövesség vagy prosztatagyulladás állhat. Sürgősen forduljon orvoshoz!
A sziámi harcoshalat átmenetileg (max. 4-5 hónapon keresztül) lehet tartani kisebb, akár 1 dl-es pohárban, ugyanis labirintkopoltyús hal! A gömbakvárium nagyobb kínzás egy halnak, ugyanis a torzítása miatt előfordulhat, hogy a halak megbolondulnak, nem esznek, és ez a pusztulásukhoz vezethet! Nálam sem ettek gömbakváriumban a harcoshalak, főleg nem lemezes táplálékot, tablettákat. Ajánlom az állatka minél előbbi áthelyezését egy "normális", szögletes alakú akváriumba (minimum 10 literes), amiben szűrő és fűtőszál is legyen!
A tünetekből arra lehet következtetni, hogy a kutya prosztatabetegségben szenved. A nehezített légzés lehet egy ettől független szívelégtelenség megjelenése. A 40 kg nem számít túlsúlyos állapotnak. Mihamarabb vigye állatorvoshoz!