956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Azonnal vigye állatorvoshoz a kutyát! A patkányméreg halálos lehet kutyák részére is, ha nem kezelik időben. Itt nincs helye latolgatásnak, hogy hány szemet evett meg, és hány szemtől lehet baja.
Nagyon rövid idő alatt alakul ki véglegesen az, amit később a kutya természetének, viselkedésének nevezünk. Egyes szerzők szerint ez a rövid időszak a kutya 4 hónapos koráig tart. Mivel csupán ennyi időd van a jellembeli tulajdonságok döntő befolyásolására, nagyon fontos, hogy eleget tudj foglalkozni vele, és ez alatt az idő alatt minél több emberrel és kutyával találkozzon. HA ez nem történt meg ott, ahonnan hoztátok, akkor lehet, hoyg több időre lesz szüksége a kutyusnak a megszílidüléshez.Céltudatos neveléssel sokat lehet javítani a helyzeten, mint például azonos időben etetés, mindig egy kicsit közelebb menni a kutyushoz, nem szabad azonnal agyonölelgetni (meg kell várni, hogy érezze, nem kell félnie). Ellenkező esetben ugyanis stressz lenne a kutyusnak. Nyugodt körülmények között, otthon kell majd pórázhoz szoktatni, és nem szabad hagyni, hogy húzzon. Ilyenkor meg kell állni, és amikor megnyugszik akkor továbbmenni.
Kérem küldjön egy képet a halról az info@amazonas.hu címre, akkor biztosabbat tudok mondani. Zoltán
Sajnos erre orvost ajánlok, mert a nyuszi orra legtöbbször a váladéktól taknyos, ez pedig rossz jel.:( Erre orvosi segítség kell. Nekem is volt állatorvosi kezelésem még az egyetemi évek alatt. Mond el neki mi a panasz és persze azt is hogy ösztöndíjas vagy. Egy lelkiismeretes orvos figyelembe veszi, mert az állat egészsége a fontos. Egyébként egy szurit fog maximum kapni. Talán injekció kúrát ír fel. Azonban minden a nyuszi súlyától függ. Maga a gyógyszer nem drága. HIsz csöpp súlyuk van a nyusziknak. Ami drága az orvos, hogy ránéz. Remélem sikerül elintézni és még nem késő....
A vérvizsgálati eredmények önmagukban nem értékelhetőek, ugyanis a megváltozott értékek önmagukban nem elegendőek a helyes diagnózis felállításához. Ehhez feltétlenül ismerni kell a kórelőzményi adatokat, de alapos klinikai-, és szükség esetén kiegészítő vizsgálatokra (pl. röntgen, ultrahang) is szükség lehet. Jelen esetben a normál értékektől igazán a thrombocyta szám tér el jelentősen, de tekintettel arra, hogy a minta alvadékos volt, nagy a valószínűsége, hogy a kapott eredmény hamis. Ezért a vizsgálatot mindenképpen újra elvégeztetném. A többi érték tekintetében (mivel az eltérések nem igazán nagyok) is jó lenne egy újabb vizsgálat, mert jelen esetben a két vizsgálati érték közötti tendencia (változás) lenne értékelhető. Általánosságban: a triglicerid érték csökkenése máj anyagcsere zavarra, de éhezésre is utalhat. Az emelkedett magnézium érték hátterében veseelégtelenség is lehet. Úgy gondolom, hogy mindenképpen további (és megismételt) vizsgálatokra van szükség a betegség okának kiderítésére.