956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
1. A hörgés lehetséges oka lehet egy torokgyulladás miatt megszaporodott mennyiségű torokváladék.De ez persze csak feltételezés, a biztos kórisme miatt javaslom keresse fel állatorvosát. 2.Lehet. Akkor viszont a növény eltávolítása után ennek meg kell szűnnie.
Ez a szituáció, amikor nem tudok további okosságokat mondani, csak magamban hangosan gondolkozni! Egy lőtt sérülés esetén szerintem alapvető fontosságú, és mindenképpen szükséges a test (de legalább is a bemeneti kapu környékének) röntgen vizsgálata annak kiderítésére, hogy van-e bennemaradt golyó (sörét), ha igen, akkor az hol van, okozhat-e belső sérüléseket, stb. Ezt csak "megnézéssel" vagy "ránézéssel" biztosan nem lehet eldönteni. A hányásnak, ill. a véres hányásnak persze sok más oka is lehet, köztük sok olyan is, amelyeknek tényleg semmi köze nincs a lőtt sérüléshez. Ezt kimondani azonban csak akkor lehet, ha valóban bebizonyításra kerül, hogy a meglövésének nincs köze a mostani tünetekhez. Utána lehet alaposan kivizsgálni a beteget (vérvétel, vizeletvizsgálat, ultrahangos vizsgálat, egyebek).
Nem valószínű, hogy ilyen kis mennyiség gondot okozon.
Vigye el állatorvoshoz a cicát. Meg kell nézni, nincs-e külső élősködőre, esetleg gombás fertőzöttségre utaló jel. Ha ezek kizárhatók, sokféle bőrtápláló vitaminkészítmény kapható,melyek közül orvosi segítséggel könnyebben választhat.
Üdv, Amennyiben alaposan le vannak mosva a kagylók bekerülhetnek a vízbe. Nem jelentenek igazán veszélyt semmilyen szempontból a teknősökre... Üdv-Éva