956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A leírás alapján tüzel.
Ha a madár tünetének okozója tojásvisszatartás, akkor azt kloákába juttatott paraffinolajjal, szükség esetén kimasszírozással, vagy oxitocin injekcióval lehet kezelni, Hozzáértő madarász, vagy állatorvos felkeresése indokolt!
Kedves Érdeklődő! Természetesen lehet, minden gyümölcsfa ága (és rügyei) ehetőek a hörcsögök számára (is). Kiváló a cseresznye, alma, meggy, barack, szilva, körte, szőlő (bár nem fa). Ezek valamelyike, vagy mindegyike szinte minden kertes házban megtalálhatóak. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A csőr feletti viaszbőr deformációját az esetek túlnyomó többségében atkafertőzés okozza. Ritkán, de előfordul májfunkció zavar, vagy hormonális probléma jeleként, főként idősebb madarakon. Lokális kezelésként paraffinolajos ecsetelést javaslok, de érdemes lenne visszamenni a kórházba az atka elleni kezelés ismétlése, illetve kivizsgálás(pl. székletminta-vétel baktériumtenyésztéshez) céljából. A kezelést önállóan is elvégezheti Ivermectin spot on light készítménnyel, melyből 2-3 cseppet kell a madár tarkójára cseppenteni. Egy cseppet a fertőzött bőrfelületre is juttathat úgy, hogy az orrlyukakba ne kerüljön.
A babéziózis még az enyhébb esetekben is komoly és súlyos betegségnek számít, már csak azért is, mert hirtelen megfogy a vörösvérsejtek száma, a szétesettekből kiszabaduló melléktermékek pedig megterhelik az anyagcserét. Az étvágytalansága érthető, és még eltarthat akár több napig is. A felépüléséhez megfelelő kezelésre, majd a regeneráció időszakában türelmes ápolására van szükség.