956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőző betegségekközül a babéziózis már kijött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket. Egy injekció van, amit kérhet állatorvosától, hogy biztosan ne betegedjen meg babesiosisban a kiskutya. Kb. 2 hétig védi is a betegségtől, ha újabb fertőzött kullanccsal találkozna ez időszakban. Védőoltásként rendszeresen adni emiatt a rövid hatásidő miatt nincs értelme. Nagyon csíp, hányingert okoz, és esetenként duzzanat keletkezik a bőr alatt a beadás helyén.A betegség ellen azonban nagyon jó készítmény. A másik kullancs által terjesztett betegség a Lyme borreliosis. Ez ellen utólag már nem adható oltás, csak megelőzésre lehet kérni a vakcinázást.
Annak ellenére, hogy 10-12 hónapos kor előtt nem ajánlott párba állítani a hullámospapagájt, 8 hónapos kora körül már ivarképessé válik. Ha nincs egyéb "tünet", akkor a madárka a költési idény közeledtét jelzi a magok visszaöklendezésével.
Kedves Kérdező! Rossz hírem van, sajnos: a képen látható madárka gyönyörű kisfiú. Legalábbis erre vall az orrocskáján látható lilás árnyalat, ami az első képen nagyon jól kivehető. De azért szeresse - még ha tojáskákat nem is fog tojni soha! :-(( Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
Kedves Janóka ! Miért akarja Ön megakadályozni, hogy hulljon a madárkájának a tolla? Nem írja, hogy milyen papagáj - de ha netán hullámos, akkor az teljesen normális dolog, hogy gyakorlatilag egész évben vedlik, hol jobban, hol kevésbé. Szerencsés esetben egyáltalán - de ez általában nem tart túl sokáig. Bizony, a hullámos gazfickók elengedhetetlen tartozéka a porszívó. :-)) Ha netán nem erről van szó, hanem a madár esetleg kopaszodik, akkor feltétlenül keressen fel vele madárspecialista állatorvost (egzotikus állatok szakorvosa) . Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
NE akarja a 6-7 hetes kutyát a kinti létre szoktatni ! Majd szoktassa a 2-4 hónapos kutyát ! 8 hetes kortól, - az időarányos oltások meglétével, - normál higénikus és tiszta környezetben nyugodtan elkezdheti az első lépéseket a sátáltatás, szobatisztaságra szoktatás területén.