956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Ékszerteknősöket nem szoktunk teleltetni, nincs rá szükségük. Igazából nem is szerencsés erre késztetni őket, mert ez csak problémákkal járhat. Valószínű, hogy a szabadon engedett teknőc nem telelés miatt bújik el. Szerintem nem kellene hetekig hagyni az ágy alatt, inkább elő kell keresni és visszatenni helyére, hogy egyen-igyon.
A tünetek eléggé általánosak, sok betegségre is utalhatnak, ezért vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy mi baja lehet a malacnak. Szerintem célszerű lenne elvinni állatorvoshoz.
Meg lehet próbálni otthon Sedalin mite A.U.V. tablettával lenyugtatva levágni a csomókat. Ha ez nem sikerül, mi kicsit el szoktuk altatni őket és nyírógéppel megszabadítjuk a filcszerűen összeállt szőrtől.
Mindenképp el kell vinni állatorvoshoz, mert gyakran gombás, vagy rühatkás fertőzésük van, ami emberre is átterjedhet.
A redőit - különösen, ha mélyek - rendszeresen tisztítsa, nehogy befülledjen, mert bőrbetegséghez vezethet. A kutyus szőrét lehet rendszeresen gumikefével tisztítani; ha nem különösen piszkos, másfél havonta fürdetni.