956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Amennyiben a normál vemhesség kizárható akkor valószínűleg álvemhesség. Legrosszabb esetben valamilyen daganatos elváltozás is okozhatja a leírt tüneteket, ezért javaslom hogy ennek eldöntését bízza állatorvosára.
Aggodalomra semmi ok, ez teljesen normális viselkedés.
Kedves Gazdi, a hideg élelem nem halálos, csak nem egészséges. Ne etessünk közvetlenül hűtőből, ne adjunk hideg ételt a cicának, mindig várjuk meg, amíg legalább szobahőmérsékletre (vagy inkább mancshőmérsékletre) felmelegszenek. Jobb az emésztésnek, pont ugyanúgy, ahogy nekünk is.... A kenyér pedig azért tilos, mert a mcsak ragadozó állat... Itt olvashat a macska helyes táplálásáról:Macska etetése >>Mivel etessük a macskát? >>
Ha már kezelik az álvemhes kutyát, akkor várjanak egy picit, mert 1-2 hét alatt szűnnek meg a tünetek.Enyhébb esetekben az álvemhes kutya kezelésének 3 módja:1. a dédelgetett, begyűjtött játékok, tárgyak megvonása2. a sok mozgás, nagy séták, gyakori futtatás3. az időszakos diétás táplálás megszünteti a tüneteket.A tejelválasztás megindulása esetén hűvös, bórvizes, kamillás borogatás enyhíti a tüneteket. Fontos, hogy ne hagyjuk, hogy a kutyánk a saját emlőjét szopogassa, nyaldossa, hiszen ez a tejtermelődést fokozza. A hormonszint csökkenésével a tünetek is elmúlnak. Homeopátis gyógyszerekkel is kezlhetik az álvemhes kutyát >>
Én az Advocate-et ajánlom. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat, így pusztulnak el. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. DE a környezetben is ki kell irtani a bolhákat (pl. Insecticide spray), fontos a padló (lakásban elsősorban szőnyegpadló és parketta), kárpitozott bútorok, valamint falfelületek kezelése is.