956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Igen, valóban arra utaltam, hogy lehet, nincs is daganata. Ez jelenleg egy feltételezés, amit be is kellene bizonyítani, vagy ki kellene zárni. Nagyon nem mindegy ugyanis a jövő szempontjából, hogy van, vagy nincs daganat. Ez néhány vizsgálattal kideríthető. Gyógyszereket így interneten át elvből nem nevezek meg, de higgye el, van kifejezetten a Cushing kór kezelésére való gyógyszer. Megfelelő szakember ismeri ezt, és bionyára ajánlani is fogja. De csak vizsgálatok uán és alapján.
Kedves Kérdezõ! A macskáknak nem egyszerü feladat bármilyen tablettát beadni. Féreghajtás céljára vásárolható tubusos kiszerelésû paszta,melyet nyelvére,tappancsára vagy az ételébe kenhet. Ezt javaslom csak állatgyógyszertárban beszerezni és megismételni a cicánál. Ne feledje,a macskákat negyedévente féregteleníteni kell. Dr.Puskás Gábor
Kedves Gazdi, Érdemes lenne megmutatni a kutyát állatrovosnak, lehetséges, hogy álvemhes (ha a kutya nem csak étvágytalan, de a szokásnál furábban is viselkedik: gyűjti a jáékait, követi a családtagokat stb, a tejképződés megindulásával az emlői megduzzadnak stb)
Lehet talán a bolhanyakörvtől magától,de lehet amiatt is mert a kutya a viszkető érzés miatt el kezdte vakarni a nyakát. Minden esetre a gennyes részt le kell tisztítani és betadinnal vagy egyébb módon fertőtleníteni.A gyógyulásig a bolhanyakörvet nem szabad feltenni. Olvass tovább! Így ismerd fel a bolhaallergiát a kutyádon!