956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
"Szakértő" szem tudná megállapítani, hogy ez normális jelenség-e, mert gyakori, hogy egészséges állapotban is ráncosodik a teknőcök nyaka és megnyomva puha is. Azonban ha ez túlzott mértékű, esetleg a test más területére is terjed (pl.: combok tájéka) akkor ödémáról lehet szó, ami több betegségnek a tünete is lehet. Ebben az esetben viszont kezelésre is szorul a teki. Ezért tanácsolnám, hogy mutassa meg hozzáértő embernek, aki eldönti, hogy melyik verzió a helytálló.
Látatlanban még nehezebb bármit is mondani, bár azon azért csodálkoznék, hogy "nem mondott semmit" az állatorvos kolléga. Talán inkább azt mondhatta, hogy nem lát semmi kórosat, olyat, amit kezelni kellene? Érdemes lenne még egyszer rákérdezni vagy megmutatni neki a malacot, ha továbbra is fennáll a probléma!
A leírtak alapján elképzelhető, hogy a bolhanyakörvre volt allergiás. Ez egyébként gyakran előforduló probléma (macskáknál, kutyáknál is), így ennek használatát a későbbiekben mellőzni kellene, helyette macskáknak adható bolha ellenes cseppeket (Spot On-t) javasolnék. A sebeket lehet Betadine oldattal kezelni. Ha nincs javulás és továbbra is vakarja, akkor nyugodtan lehet neki feliratni kutya/macska számára gyártott, ekcéma esetén külsőleg használatos "kencét".
Sajnos a spánielek gyakran küzdenek komoly fülbetegségekkel. Az igen makacs baktériumok valóban csak hosszas kezeléssel irthatók ki. Gyanítom azonban, hogy itt már nem csak fülgyulladás van, hanem esetleg valamilyen általános immunrendszeri gyengeség is vagy egy allergiás háttér. A fül hallójárata a bőr egy részlete, tehát minden allergia, például táplálékallergia arra is kihat. Javaslom a hypoallergen tápok adását, immunerősítőket és ha indokolt, még egy antibiotikumos kezelést. Hát látatlanban ennyi...
A tetoválási szám alapján, ha felhívja a MEOE-t telefonon, akkor meg tudják mondani a tulajdonos vagy a tenyésztő nevét. Érdemes állatorvoshoz is elvinni, mert elképzelhető, hogy microchip is van benne. Az interneten a www.elveszettkutyak.hu oldalon és a www.haziallat.hu-n is található fórum, ami segít az elveszett állatok gazdira találásában.