956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Kegves Gazdi! Úgy tűnik, eddig jól lett kezelve a malacka. Ha a tengerimalacon seb van, vagy megkopaszodott, nem ajánlott fürdetni, mert a fürdő még jobban kiszáríthatja, irritálhatja a bőrét. Az atka elleni szereknél az a tapasztalatunk, hogy kiszárítják a malackák bőrét és ez lassítja a gyógyulást. Javasolt lenne a helyi kezelés egyszerű körömvirág krémmel reggel és este 7-10 napon keresztül, amíg a szőr nem kezd nőni. Kapható ún. Immunovet por, ami kifejzetten a szőr és immunredszer erősítésére van. Egy tasak 1/10-ét kell szelet leves zöldségre (almára, uborkára) szórni naponta egyszer, hogy biztosan megegye: kb 7-14 napos kúrát adni, amíg kezd nőni a szőr. Ezt a krémezés mellé javasolnám. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Azt kérdezte, mit tanácsolok? A válaszom rövid: tessék tovább kerestetni a köhögés okát! Előbb-utóbb meg lesz ez, csak alaposan kell keresni. Nem csak légzőszervi bajai lehetnek, hanem pl. lehet szívbeteg is, ami gyakran okoz köhögési rohamokat. Ha a jelenlegi állatorvosuk tanácstalan, akkor itt az ideje állatorvost váltani, hátha más jobban elboldogul az ok keresgélésében.
A hályog kezeléséhez állatorvosi diagnózis lenne szükséges. Tetran alapú szemcseppel egy esetleges gyulladás megszüntethető, de kialakult hályog csak műtéti úton lehetne kezelhető.
Tessék???!!!! Azonnal vigye állatorvoshoz! - ha még nem késő...
Biztosabbat boncolás után lehetne mondani, állatorvosnak meg kell mutatni