956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A legtöbb rövidorrú kutyánál előfordul az eléggé intenzív könnyezés. Ez amiatt van, hogy a könny nem tud elfolyni a könnycsatornán keresztül az orrüregbe. Így a belső szemzugnál összefutva onnan kicsöppen és ott marad a szemkörüli szőrzeten és ráncokban, a levegőn megbarnul. De előfordulhat, hogy kötőhártyagyulladása van látható gennyes, ödémás elváltozás nélkül (pl. mycoplasma fertőzés, enyhébb lefolyású, idült, tüszős kötőhártyagyulladás, stb.) Száraz kötőhártya- és szaruhártya-gyulladás, közismert neve "száraz szem".Ennek háterében a könnytermelés elégtelensége áll. Tünetei: a kötőhártya és a szaruhártya kiszárad, a megvastagodott vérbő kötőhártyán nehezen eltávolítható, sűrű, nyálkás,sárgásbarna színű nyálka tapad. A szaruhártya homályos erezett, fénytelen. Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy mitől lehet ez nála. Vigye minél hamarobb állatorvoshoz!
Új kiskutya hazavitele nem minden esetben megoldás, de ha már hazavitték, akkor szoktassák össze rendesen a kutyákat: A társ nem mindne esetben megoldás, sőt, sokszor rosszul sül el, ha hazavisznek egy idős mellé egy kölyökkutyát. Kérem olvassa el korábbi cikkünket a témával kapcsolatosan, mielőtt döntene: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Kedves Farkasné! Ha Ön törzskönyvvel rendelkező kiskutyákat tenyészt, akkor valószínűleg oltani és féregetleníteni is elviszi a kiskutyákat. A szokásos vizsgálat során pedig a kiskutya szemét is meg tudja vizsgálni az állatorvos.
Macskák összszoktatása megoldható >> Ha a kandúrt időben ivartlanítja, akkor kevésbé lesz eljárós (ehhez ivaros korszaka előtt kell ivartlanítani: 6 hónapos kora előtt) Kandúr macska ivartalanítása videón >>Kandúr macska jelölgetni sem fog, ha időben ivartéanítjuk >>
Kedves Gazdi! Úgy tűnik, a malackát élősködők támadták meg, de még enyhe fertőzése van. vagy kezdeti szakaszban van. Valószínűleg atkás fertőzés: atkából is többféle található a malacka környezetében. Ha az immunrendszer legyengül, vagy poros forgács beletapad a malackák szőrébe, gyakoribb, hogy elszaporodnak. Ha nincs seb a malackán vagy szőrkopás, akkor javsolt a fürdetés. Kézmeleg, nem túl forró vízzel, babasamponnal vagy gyerekeknek való szappannal, esetleg élősködők elleni samponnal. Javasolt a korpár részre koncentrálni, a bőrt alaposan bedörzsölni, és a szőrt feldörgölni, hogy ne legyenek összetapadások, így segítünk eltüntetni az élősködők fészkét. Aztán alaposan kiöblíteni a szert. Fürdetés után ilyen időben javasolt hajszárítóval alacsony fokozaton megszárítani a bundát, még ha rövidszőrű a malac, akkor is. Azonban magának az élősködőnek a kiirtására legjobbak a cseppek. Pl. Sh Rodemectin, kb 3000 Ft. Egy kg-nál 4-5 csepp, 2-2 a két füle mögé a bőrre, plusz egyet a korpás részre a bőrre (kisebb malacnál arányosan kevesebbet). A csepegtetést 4-6 hétig ismételni kell hetente egyszer, akkorp pusztulnak ki végleg. Ha már esetleg van sebes kaparás, szőrkopás, inkább a csepegtetéssel kell kezdeni, és a fürdetést 4-5 héttel későbbre tenni. A malackák megkopaszodott bőrét jobban kiszáríthatják a fürdetősamponok, és emiatt ott maradhatnak élősködők/újra oda költözhetnek. Ha több malacka van együtt, javasolt az egészségeseket is a kezelés kezdetetkor lecsöppenteni egyszer, különben átadhatják egymásnak. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő