956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Mikor volt a műtét? Amúgy egészséges? "A szervi baja nincs" mi alapján mondható ki? Mi történt a műtét utáni időszakban? Esetleg postoperációs :) "elkényeztetésre" gondolok! Hajlamosak rá nagyon!
Minden elismerésem, hogy befogadták a cicust, mindig örömmel hallok ilyen történeteket :). Az "orrdudort" látni kellene, hogy érdemben hozzá tudjak szólni. De a macska-AIDS-szel (FIV) kapcsolatban biztosan állítható, hogy semmilyen körülmények között nem fertőző emberre, emiatt nyugodtam aludhat a cica a feje mellett. Gondolom, a negyedévenkénti féreghajtást azért betartják!
Talán csak annyit lehetne tenni, hogy a kedvenc homijait (játékok, etetőtál, fekhely, pléd, fotel, stb.) nem dobják ki a költözéskor, így azok az új helyen is ismerősek lesznek neki. Egyébként kezdeti izgalom és elbújkálás után hamar megszokják az új helyet, hiszen előbb-utóbb rádöbbennek, hogy a kajaellátás változatlan maradt! :)
A kutyus "túlérzékenysége" miatt azt javaslom, hogy - egy állatorvos közbeiktatásával, aki nyugtatót ad neki - keressen fel szakembert, aki géppel megszabadítja a problémás résztől.
Remélem, hogy mókusodat állatkereskedésből vásároltad. Amennyiben a kis állatod nem találkozhatott egyéb vadon élő állatokkal, úgy nem is fertőződhetett a veszettség vírusával. A veszettség csak harapás útján vagy fertőzött nyál sebbe történő jutásával terjedő betegség. Ha vadon befogott állatról van szó, úgy potenciálisan veszettség szempontjából aggályos lehet, mivel nem zárható ki az esetleges fertőzöttség. A harapott sebek egyébként mindig fertőzött sebnek számítanak, mivel a harapás során bejutot kórokozók el tudnak szaporodni a sebben és sebfertőzést idézhetnek elő. A harapás potenciális veszélye a tetanus nevezetű betegség kialakulása, ezért azt javaslom, hogy keresd fel a háziorvosodat, aki eldönti, hogy szükség van-e a sebed kezelésére, illetve a tetanus elleni vakcina beadására.