956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Kedves Lilchen! A vörös macskamedve jelenleg az elterjedési területén található összes országban védelmet élvez. Emiatt a Természetvédelmi Világszövetség a "súlyosan veszélyeztetett" kategóriába sorolta. Szerepel a vadonélő állat- és növényfajok kereskedelmét szabályozó Washingtoni Egyezmény első függelékében is (CITES I). Teljes tiltás alatt van mindennemű kereskedelme, kizárólag állatkertekben van lehetőség a tartásukra. Bővebb infó: http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6r%C3%B6s_macskamedve http://www.cites.org/eng/app/appendices.php http://www.haziallat.hu/nagyemlos/egzotikus-fajok/a-voros-panda-voros-macskamedve/3102/
Feltételezem, a farok feletti mirigyet érti "zsírzó" alatt. A "kinövés", amennyiben "dudor" jellegű, akkor lehet sejtburjánzás, vagy valamilyen tályog is. Mindenképp állatorvos megkeresését javasolnám, aki a megvakulás okát is kiderítheti.
A madár egy fiatal tojó.
Ez egy elég zavaros történet, ebből nem nagyon lehet érdemi következtetéseket levonni. A gyanúm a leírtak alapján ennek ellenére az, hogy a kutyája valóban ún. bolhaekzéma betegségben szenved, ami alapvetően egy allergiás túlérzékenység miatti probléma. Ennek alapvetően nem az antibiotikum a gyógyszere, bár igaz, hogy a bakteriális felülfertőződések miatt erre is szükség lehet. Én azt javaslom, keressen fel egy másik állatorvost, esetleg bőrgyógyász specialistát, és kérje a véleményét. Erre már csak azért is szükség lehet, mert német juhászokban nem ritka az ún. autoimmun bőrbetegség sem, amit mindenképpen ki kell zárni (vagy éppen meg kellene erősíteni) megfelelő vizsgálatokkal.
Sajnos ebben így nem tudok segíteni. Meg kell vizsgáltatni őt állatorvossal, és úgy kaphat gyógyszert.