956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Körömcsipesszel, vagy erős körömollóval, kétoldalt egy-egy határozott metszéssel olyan formára kell visszavágni,hogy a leghosszabb pont középre essen. Arra kell ügyelni, hogy a csőr közepén futó vérér ne sérüljön, ami az eredeti csőrméretre való igazításnál még nem fordulhat elő.
A nyári nagy melegben mindig veszélyes a futtatás, ezt mindenképpen kerülni kell majd akkor. A röfögő,doboló hangról nem tudok véleményt mondani, mivel nem hallom, látom az állatot. Nézesse meg állatorvosával, hogy a száj,üregben, garatban nem lát-e valami elváltozást? Rendben-van-e a légzése?
Sajnos nem lehet így erről semmit mondani, mindenképpen meg kell ezt alaposan nézetni állatorvossal. Mivel a labdázás közben keletkezett a probléma, biztosan köze van ehhez. Valószínűleg egy mozdulat közben történt ott valami, ami nem látszik ugyan, de mégsem tudja miatta a lábát terhelni.
Kedves Gazdi! E három betegség (tumor, babesiosis, hepatitis) külön-külön is elég súlyos kórforma, hát még együtt!! Ilyen estekben homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mikor kezdődött a betegség, mennyire előrehaladott, mennyi idős az állat, és mennyi tartaléka van még (van-e egyáltalán?) a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Egy ilyen terápiát azonban mindenképpen egyedileg kell összeállítani, hiszen a hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Részletesebben: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.