956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Ez elég veszélyes dolog! Állatpatikákban kaphatók olyan spray-k (keserűspray például), amelyek rossz ízük miatt megakadályozzák a rágcsálást! Persze erőspistával is lehet próbálkozni, csak elég furán nézne - és érződne - ki a lakásban, amint bekennek minden vezetéket a piros pasztával.
Valószínűleg nem mosod át elégszer a kvarchomokot, mielőtt vízcserét hajtasz végre. Minimum tízszer jól át kell mosni a terrárium kvarchomok aljzatát és akkor ez a probléma nem fordulhat elő.
Nem hiszem, hogy nősténynek nézné. Egyszerűen csak szexuális ingert vált ki belőle az új jövevény. A jelenség egyébként gyakori az állatvilágban, nem csak hím fajtársra irányulhat, hanem pl. a gazdikra (kutyáknál) vagy berendezési tárgyra is. Megoldás lehet, ha külön teszzük őket vagy ivartalaníttatjuk az idősebb hímet.
Elképzelhető, hogy veleszületett probléma. Ha rohangál, akkor szerintem nincs ok aggodalomra. Arra kell figyelni, nehogy elkezdje rágcsálni magának a lábát! Ez akkor szokott előfordulni, ha egyáltalán nem érez a beteg lábbal.
A kérdés első részére válaszom (asszisztencicám szavait idézve:)): "Násztáncot jár!" A nyuszival valószínűleg továbbra is próbálkozni fog, de természetesen eredménytelenül, azaz "szaporodásra képes utód" nem fog születni, hiszen ez csak azonos fajú állatok párzása esetén történhet meg. Ha nem alakul ki a "békés" egymás mellett élés a t. malackák és a nyuszi között, akkor jobb lenne mindenkinek, ha külön ketrecbe, esetleg látó- és szaglótávolságba helyezné át őket. A nyuszi ivarát a pénisz jelenléte vagy hiánya esetén lehet megállapítani, ami nem egyszerű feladat és némi szakértelmet igényel. Pl. egy állatorvos valószínűleg meg tudná állapítani.