956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Igen van, hogy esetleg nehézséget okoz neki. Rutinos tenyésztő segíthet az akcióban. Azonban arra is kell gondolni, hogy az ilyen hosszú fedezési szünet után a kanok spermája gyakran gyenge minőségű és a szuka üres maradhat.
A fajtatiszta kutya vásárlás esetén általában a tenyésztő vállalja a garanciát arra, hogy tényleg egy fajtatiszta ebet ad el és nem keveréket. Kölyökkorban csakis a tapasztaltak tudják megállapítani azt, hogy melyik kiskutya keverék és melyik fajtatiszta. A tenyésztővel tanácsos értekezni ez ügyben.
Ha a kutya székletében kezelés után is észrevehető, "oda nem illő" dolgokat látunk, jobb ha egy állatorvoshoz viszi és kivizsgáltatja. A székletvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy milyen féregfertőzöttség áll fenn. A kisgyermekes családokban mindig szoktam javasolni vizsgálatot, mert a fertőzött állat veszély jelent számukra.
Az idős kan kutya mellé nem javasolok egy újabb kan kutyát. Nem jó ötlet. Ha mindenképp kiskutyát szeretnének, kislány kutyát szerezzenek be.
Szerintem nyugodtan lehet mellé új nyuszmusz, nem hiszem, hogy bántanák egymást. De azért az első napokban figyelni kell őket, és ha baj van, akkor be kell avatkozni.